rehabilitasyon merkezi

Pendik’e dev rehabilitasyon merkezi

Pendik Belediyesi, engellilere yönelik yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Çamlık Mahallesi’nde inşa edilecek Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile engellilerin sağlıktan kültüre, eğitimden spora her alanda vakit geçirebilmeleri hedefleniyor.

Henüz proje aşamasındaki Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Çamlık Mahallesi’nde  4 bin 538 metrekarelik alan üzerine kurulacak. Projesini Pendik Belediyesi’nin hazırladığı merkez, bir hayırsever tarafından yaptırılacak. Üç kattan oluşacak merkezde fizyoterapi ve psikiyatri gibi sağlık bölümlerinin yanı sıra farklı alanlarda eğitimlerin verileceği sınıflar da bulunacak.

ENGELLİLER HER ALANDA VAKİT GEÇİREBİLECEK…

2017 yılında hizmete girmesi beklenen merkezde aynı zamanda, engellilerin sanatla iç içe olmasını sağlayacak atölyeler, müzik ve sergi alanları gibi bölümler de yer alacak. Merkezin daha sonra üç blok şeklinde genişletilerek, 12 bin metrekarelik alana kadar uzatılması planlanıyor.

rehabilitasyon merkezi

Çamlık Mahallesi’nde inşa edilecek Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile engellilerin sağlıktan kültüre, eğitimden spora her alanda vakit geçirebilmeleri hedefleniyor…

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

Spor şehri

Spor şehri Üsküdar ödüllere doymuyor

5. Uluslararası Türkiye Spor Ödülleri, Bomonti Hilton Conference Center’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Son dönemlerde yaşadığımız alçak terör olayları nedeniyle gecenin ismi “Şehitlere Saygı Gecesi” ...