Pendik’e 15 metro istasyonu müjdesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pendik ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtım törenine katıldı.

Pendik Kurtköy Spor Kompleksi önünde düzenlenen törene; Başkan Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, İBB bürokratları ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Törende konuşan Başkan Topbaş, açılışını yaptıkları Pendik Kurtköy Spor Kompleksi, Botaş Boru Hattı Parkları, Pendik Sahil Parkı, 2 adet Halı Saha ile çok sayıda prestij cadde ve sokak çalışmalarının Pendik’e hayırlı olmasını diledi.

25 yıl önce çürümeye terk edilmiş olan bir tesisi, 25 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi olarak Pendik’te yaşayanlara hizmete sunduklarını kaydeden Başkan Topbaş; “Burada bir hizmet farkı ortaya çıkıyor. Hizmet kervanını gece-gündüz demeden sürdürüyoruz. İstanbul’u dünyada lider yapma azmini ortaya koyuyoruz. Milletimizle beraber geleceğe yürümekteyiz. Yarın, dünden çok daha farklı olacak İstanbul ve Pendik’te… Bunun gayreti içerisindeyiz” dedi.

PENDİK SAHİLİ’NDE İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR…

Pendik sahili ile ilgili birinci etap çalışmalarının tamamlandığını belirten Kadir Topbaş; “Yaptığımız yatırım ve hizmetler için temel atma merasimi yapmadık. Açılışlara bile fırsat bulamıyoruz. Burada gördüğünüz bu yatırımlar, Pendik’e yaptığımız 1 milyar 539 milyon TL’lik yatırım, Türkiye’deki birçok büyükşehir belediyesinin ve il belediyelerin bütçesinden büyük… Pendik Sahili’nin birinci etabı bitti, ikinci etap çalışmaları da devam edecek inşallah… Halkımız Pendik Sahili’nde buluşacak, görüşecek. Bu alanlar şehirleşme anlamında önemli… Bu hizmetimizi sürdüreceğiz” dedi.

PENDİK’E 15 METRO İSTASYONU MÜJDESİ…

Başkan Topbaş, Pendik’e metro müjdeleri vererek, ilçenin metrolardan en çok istifade eden ilçelerden bir tanesi olacağını söyledi. “Pendik’e 15 tane metro istasyonu geliyor. Pendik’in neresinde oturursanız oturunuz, yarım saatlik yürüme mesafesinde metroya erişebileceksiniz” diyen Topbaş, bu istasyonları da şöyle sıraladı: “Yeşilbağlar, Pendik, Tavşantepe, Kaynarca, Çamçeşme, Kavakpınar, Orhangazi, Esenyalı, Fevzi Çakmak, Güllübağlar, Yaylalar, Şehri Sülüntepe, Kurtköy Sabiha Gökçen, Yeni Şehir, Çamlık…”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...