Pendik üç park daha kazandı…

Kente onlarca park kazandıran Pendik Belediyesi; Sülüntepe TOKİ, Orhangazi Aytaşı Sokak ve Şeyhli Patika Sokak parklarını tamamlayarak hizmete sundu.  Çocuklara yönelik farklı oyun gruplarıyla dikkat çeken parklar, zengin donanımlarıyla da göz dolduruyor.

Oyun grupları, fitness aletleri, dinlenme alanları, koşu parkurları… Pendik Belediyesi, günün her saatinde 7’den 70’e herkesin faydalandığı parkların yapımına aralıksız devam ediyor. Sülüntepe TOKİ, Şeyhli Patika (Aydın) Sokak ve Orhangazi Aytaşı (Dere) Sokak’ta tamamlanan parklar, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Şehir hayatının stresinden biraz olsun uzaklaştıran parkların yapımları için kentin farklı noktalarında planlanmasının sürdüğünü belirten yetkililer, mümkün olduğu kadar fazla park inşa edeceklerini bildirdi. Yapımı tamamlanan parkların fonksiyonları ise şöyle:

SÜLÜNTEPE TOKİ PARK…

6 bin metrekare alana sahip parkta futbol ve basketbol sahaları, çocuk oyun alanı, bisiklet ve koşu parkurları, dinlenme ve yeşil alanlar ile otopark yer alıyor. Ayrıca parkın hemen yanına bir de Semt Merkezi inşa edilecek. Proje aşaması tamamlanan Semt Merkezi inşasına ihale sürecinin ardından başlanacak.

ORHANGAZİ AYTAŞI SOKAK PARKI…

Eski Dere Sokak, yeni adıyla Aytaşı Sokak kenarına inşa edilen park, mahallelinin yeni cazibe merkezi olmaya aday mekânlarından birisi haline geldi. Derenin hemen kenarına yapılan parkta oyun grubu, yürüyüş parkuru, fitness ve dinlenme alanları yer alıyor.

ŞEYHLİ PATİKA SOKAK PARKI…

Şeyhli Mahallesi’nde de parklara bir yenisi daha eklendi. Patika Sokak’ta yapımı tamamlanan parkta oyun grubu, fitness ve dinlenme alanları bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...