Pendik – Taksim arası 1 saat!..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü raylı sistem çalışmaları, Pendiklilerin birkaç yıl içinde birçok yere kısa sürede ulaşmalarını sağlayacak.

4,5 km’lik Kartal-Kaynarca metro hattı çalışmaları kapsamında Pendik İstasyonu’nun inşasına başlandı. Ekskavatörler ile zemini delerek istasyon şaftı için boşluk oluşturan ekipler, yerin altındaki tünele ulaşmalarının ardından istasyon yapımına başlayacak.

2015 YILINDA HİZMETE GİRECEK…

Yapımı devam eden Adnan Kahveci İstasyonu ve yakın zamanda inşasına başlanacak Kaynarca İstasyonu’nun da tamamlanmasıyla birlikte, Kadıköy-Pendik Metrosu’nun 2015 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

PENDİK – TAKSİM SADECE 61 DAKİKA…

Kartal- Kaynarca metro hattı tamamlandığında, Kadıköy-Pendik Metrosu’nun uzunluğu 27 km’ye çıkacak. Hattın Marmaray’a entegre olmasıyla birlikte, Pendik’ten Taksim’e sadece 61 dakikada gidilebilecek. Yine metro sayesinde Pendik’ten hareket eden bir yolcu, 80 dakikada Bağcılar’a varabilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye’de yaşlılar yalnız değil!

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçiren ve Yaşlı Hizmet Birimi ekibini oluşturan Ümraniye Belediyesi; ilçede yaşayan hastaları, ...