Pendik sahile modern balık çarşısı…

Pendik Sahil Meydanı çalışmaları kapsamında balıkçı dükkanları için deniz kıyısında yeni ve modern bir satış alanı inşa edilecek. İDO İskelesi’nin yakınında yer alacak balık çarşısının önünde otopark da bulunacak.

Pendik Belediyesi, yeni inşa edilecek balık satış merkezinin projesini hazırlayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi. 445 metrekare büyüklüğünde alana kurulacak balık çarşısında, eski yerindeki  gibi 10 modül dükkan yer alacak. Ayrıca mescit, WC  ve otopark da bulunacak. Böylece sahil yolundan araçlarıyla gelecek vatandaşlar, dükkanlardan rahatça alışveriş yapabilecek.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BALIKÇILARA ZİYARET…

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Pendik Kaymakamı Osman Tunç, sahilde bulunan balıkçı barınağını ziyaret etti. Pendik sahilinin en verimli şekilde kullanılması için proje ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Şahin, yeni yapılacak barınak öncesi kooperatif yöneticilerinden sorunlarını dinleyerek, barınağın şu anki durumu hakkında bilgi aldı.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Oyun Karavanı

Oyun Karavanı, Ümraniye’den uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ...