kış

Pendik kışa hazır

Pendik Belediyesi, kışa yönelik tüm hazırlıklarını tamamladı. Güllübağlar AKOM’dan yürütülecek çalışmalarda 174 personel, 29 ekip, 7 kar küreme ve tuzlama aracı, 2 tuzlama ünitesi, 9 iş makinesi, 2 greyder, 1 solüsyon tankı, 4 ekskavatör, 35 kamyon ve kamyonet, kar ve buzlanmanın olumsuz etkilerine karşı gece gündüz hazır bekleyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre beklenen kar yağışına karşı Pendik Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Özellikle iç kesimlerde daha fazla etkisini göstermesi beklenen karla mücadele çalışmalarında Fen İşleri, Çevre Koruma ve Zabıta Müdürlükleri bünyesinde 174 personel 29 ekip, 7 kar küreme ve tuzlama aracı, 2 tuzlama ünitesi, 9 iş makinesi, 2 greyder, 1 solüsyon tankı, 4 ekskavatör, 35 kamyon ve kamyonet, gece gündüz hazır bekleyecek. Koordineli olarak yürütülecek çalışmalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ana arterlere müdahalede bulunacak.

kış

TUZ DOLU ÇUVALLAR ÜCRETSİZ ALINABİLECEK…

Buzlanmaya karşı kullanılmak üzere Güllübağlar Afet Koordinasyon Merkezi’nde 2 bin 850 ton tuz depolandı. İhtiyaç duyan Pendikliler, AKOM’dan çuvalları ücretsiz alabilecek. Site yöneticilerine 15 çuvala kadar ücretsiz tuz verilirken, kendi evi ya da işyeri için tuz almak isteyenlere alanın büyüklüğüne göre en fazla 5 çuval tuz verilecek. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ücretsiz tuz dağıtımının hava koşullarına göre devam edeceğini belirtti.

kış

SOKAKTA YAŞAYANLARI BEYAZ MASA’YA BİLDİRİN…

Sokakta yaşayanlar için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin barınma merkezleri hizmet vermeye başladı. Zabıta, polis ve ambulanslarla toplanan vatandaşlar, sağlık kontrollerinden sonra İBB’nin belirlediği noktalarda ağırlanacak. Vatandaşlar, sokakta kalanlar için Pendik Belediyesi’nin 444 81 80 ve İBB Beyaz Masa’nın 153 numaralı telefonlarına bildirimde bulunabilecek.

kış

Özellikle iç kesimlerde daha fazla etkisini göstermesi beklenen karla mücadele çalışmalarında Fen İşleri, Çevre Koruma ve Zabıta Müdürlükleri bünyesinde 174 personel 29 ekip, 7 kar küreme ve tuzlama aracı, 2 tuzlama ünitesi, 9 iş makinesi, 2 greyder, 1 solüsyon tankı, 4 ekskavatör, 35 kamyon ve kamyonet, gece gündüz hazır bekleyecek. Koordineli olarak yürütülecek kışa hazırlık çalışmalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ana arterlere müdahalede bulunacak…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...