Pendik Belediyesi: Okullardaki şiddet son bulacak…

Yapılan araştırmalar, ilkokul çağında arkadaşlarına şiddet uygulayan çocukların arttığını gösteriyor. Tıbben “Akran Zorbalığı” olarak adlandırılan arkadaşa şiddet eğilimine karşı, Pendik Belediyesi bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Kendinden güçlü akranları tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kalan çocuklar, içine kapanık bireyler olabiliyor. Bu da çocuğu sosyal hayatını olumsuz etkiliyor. Toplumun bu konuda bilinçsiz oluşu zorbalık gösteren çocuğun davranışlarının farkına varamamasına sebep oluyor.

SEMPOZYUMLA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNULACAK…

Tüm bu sorunların farkında olan Pendik Belediyesi, çözüm ortakları Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı, Aden Sanat ve Psikologia ile birlikte kapsamlı etkinlikler başlattı. “Akran Arabuluculuğu” adlı proje kapsamında okullarda öğrenciler için tiyatro, veliler için de seminerler düzenleniyor. İki ay sürecek projenin sonunda Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sempozyum düzenlenecek. 23 Aralık’ta düzenlenecek sempozyumla birlikte velilere, öğretmenlere ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çözüm önerileri sunulacak.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Teknik Yapı Yücelpark

Teknik Yapı’dan Kartal’da yaşam odaklı dönüşüm

Teknik Yapı, günümüzdeki en önemli üç kavramı bünyesinde barındıran Yücelpark’ı satışa sundu. Aile, kazanç ve doğayla iç içe ...