Pendik Belediyesi: Okullardaki şiddet son bulacak…

Yapılan araştırmalar, ilkokul çağında arkadaşlarına şiddet uygulayan çocukların arttığını gösteriyor. Tıbben “Akran Zorbalığı” olarak adlandırılan arkadaşa şiddet eğilimine karşı, Pendik Belediyesi bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Kendinden güçlü akranları tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kalan çocuklar, içine kapanık bireyler olabiliyor. Bu da çocuğu sosyal hayatını olumsuz etkiliyor. Toplumun bu konuda bilinçsiz oluşu zorbalık gösteren çocuğun davranışlarının farkına varamamasına sebep oluyor.

SEMPOZYUMLA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNULACAK…

Tüm bu sorunların farkında olan Pendik Belediyesi, çözüm ortakları Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı, Aden Sanat ve Psikologia ile birlikte kapsamlı etkinlikler başlattı. “Akran Arabuluculuğu” adlı proje kapsamında okullarda öğrenciler için tiyatro, veliler için de seminerler düzenleniyor. İki ay sürecek projenin sonunda Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sempozyum düzenlenecek. 23 Aralık’ta düzenlenecek sempozyumla birlikte velilere, öğretmenlere ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çözüm önerileri sunulacak.

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’e 20 yeni otopark geliyor

Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin artan otopark ihtiyacının karşılanması için düğmeye bastı. Şehrin birçok noktasına yaklaşık 10 bin araç kapasiteli 20 otopark yapılması ...