Pendik Belediyesi kışa hazır…

Karla mücadele için  hazırlıklarını tamamlayan  Pendik Belediyesi; 5  kar küreme ve tuzlama  aracı, 5 iş makinesi, 1 tır ve 1 vinçi daha belediyenin filosuna dahil etti.  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Erzurum’daki yoğun kar yağışı ile mücadele edecek ekipmana sahip olduklarını belirtti.

Pendik Belediyesi’nin karla mücadele için yeni alımı yapılan 5 kar küreme ve tuzlama aracı, Başkan Kenan Şahin’in katıldığı törenle hizmete girdi. Yeni alınan 5 kar küreme aracının yanı sıra 5 iş makinesi, 1 tır ve 1 adet vinç de belediyenin filosuna dâhil edildi. Toplam 12 aracın yaklaşık değeri ise 4 milyon TL…

ÇOK FONKSİYONLU ARAÇLAR…

Yeni kar küreme araçları sadece karla mücadelede kullanılmayacak. Tuz ünitesi ve küreme aparatları çıkarıldığında araçlar, damperli kamyon olarak hafriyat işlerinde de kullanılabilecek. Çok fonksiyonlu araçlar, böylelikle karla mücadele haricinde de kullanılabilecek.

ARAÇ FİLOSU 50’Yİ AŞTI…

Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen törene Başkan Şahin ile birlikte belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye personelleri, karla mücadelede çalışan elemanlar ve yerel basın mensupları katıldı. Kışa hazırlıkları noktasında kamuoyunu da bilgilendirmek amacıyla böyle bir program düzenlediklerini ifade eden Başkan Şahin, yapılan fizibilite çalışmaları sonrası kiralık araçlar yerine kendi araçlarını kullanmaya karar verdiklerini dile getirdi. Şahin, yeni alınan araçlarla birlikte filolarının 50’yi aşkın araca ulaştığını belirterek, Erzurum’daki yoğun kar yağışı ile mücadele edecek ekipmana sahip olduklarını dile getirdi.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...