Pendik Belediyesi, AB Projesi’nin koordinatörü oldu…

pendikabPendik Belediyesi,  Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Ortaklık Projeleri kapsamında “CONNECT WITH ICT PROJESİ”ne koordinatör kurum olarak kabul edildi.

Bulgaristan, Fransa, Polonya, İspanya ve İtalya’daki proje ortaklarıyla birlikte yürütülecek olan Connect With ICT Projesi ile; yaşlı ve özürlülerin bilişim teknolojilerini kullanarak sosyal hayata daha fazla katılabilmeleri sağlanacak.

Pendik Belediyesi, 18 ay sürecek projede AB tarafından hibe edilmiş 18 bin Avro’yu kullanacak.

Pendik Belediyesi projede ne yapacak?

1- Pendik Belediyesi teknik yönetimden sorumlu olacak. Ortaklar arsında ortak amaç oluşturup, proje aktivitelerini koordine edecek ve kaynaklar ve zaman çizelgesi aracılığı ile amaçların paylaşılmasını sağlayacak.

2- Kalite yönetimi yürütücü lideri olarak sürecin başlatıcı, gözlemcisi ve yönetimini, aşamaları ve teslimatları gerçekleştirecek.  Durumu raporlayacak.

3- Vatandaşlara temel mesleki eğitim kursları sağlayacak. Engelli yaşlıların sosyal yaşamları için internet öğrenim planlamasında yardımcı olacak.

4- Kalite kriterleri ve ölçütleri ortaklara aktarılması ile bağlantılı riskleri gözlemleyecek kalite yönetim planı geliştirecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...