Pendik’te de masalar kalkıyor…

1

Pendik Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri, Kaynarca Mahallesi esnafını teftiş etti. Vatandaşlardan gelen şikâyet telefonları üzerine harekete geçen Zabıta ekipleri, Altkaynarca’nın en işlek caddelerinden araç trafiğine kapalı olan Deniz Caddesi’nde çeşitli incelemelerde bulundu ve esnafa uyarılar yaptı. 

Belediye ekiplerinden alınan bilgiye göre çevre sakinleri, esnafların yola masa-sandalye attığını, çeşitli stantlar ve tabelalar ile yolu işgal ettiğini ve vatandaşlara yürümek için alan kalmadığı gerekçesi ile Pendik Belediyesi’ne şikâyette bulundular. Zabıtaların uyarılarıyla esnaf, cadde üzerindeki eşyalarını topladı. Esnaf ve Zabıtalar arasında herhangi bir arbede yaşanmazken, durumdan memnun olmayan esnaflar Zabıtalarla uzun süre tartıştılar. 

Esnaf memnun değil… 

Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda dükkânların önündeki stant ve masaları toplatırken, esnaf ise durumdan şikâyetçi oldu. Bazı esnaflar hem eşyalarını topladı, hem de Zabıta’ya derdini anlatmaya çalıştı. 

Esnaflar; “Burası Pendik’in en önemli çarşılarından birisi. İnsanlar buradan gelip geçiyor. Kapı önlerine koyduğumuz ürünleri görüyor ve dükkânlarımıza girip alışveriş yapıyor. Kapı önlerindeki sepetler bizim reklâm kaynağımız’’ diyerek kendisini savundu. 

Kafeterya sahipleri ise, “Müşterilerimiz kapı önlerindeki masalarda oturmak istiyor. Bu masalar bizim için çok önemli. Kaldırırsak işlerimiz bozulur” diyerek isyanlarını dile getirdiler.

2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te genç yetenekler keşfedildi

Pendik Belediyesinin sportif yeteneği olanları keşfetmek ve keşfedilen sporcuları fiziksel olarak hazır hale getirmek için başlattığı yetenek taramalarının ...