Pazar yerleri denetim altında…

1

Çekmeköy Belediyesi, semt pazarlarında halkın emniyet içinde iyi alışveriş yapabilmesi için çalışıyor. Pazarın kuruluş saatinden esnafların toplanmasına kadar her detayla ilgilenen Zabıta ekipleri; vatandaş kadar, pazar esnafının da ihtiyaçlarını ve güvenliğini dikkate alıyor.

Çekmeköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, Zabıta ekiplerine çoğunlukla Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Epli eşlik ediyor. Ekipler, son olarak 3 Nisan’da, Şahinbey Caddesi’nde kurulan 102 tezgâhlı Salı Pazarı’nı denetledi. 1 km uzunluğundaki pazarda tek tek esnafla ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yardımcısı, pazarın sonunda bulunan kilo kontrol noktasında vatandaşı bilgilendirdi.

Kilo Kontrol Noktası…

Çekmeköy Belediyesi, pazarın giriş ve çıkış noktasına yerleştirdiği terazi ile vatandaşların aldıkları ürünlerin satın aldıkları kiloda olup olmadığını kontrol etmesini sağlıyor. Zabıta memurunun gözetiminde yapılan tartma işleminde, eksik kilo çıkması durumunda esnafla ilgili tutanak tutuluyor. Tekrarlanan durumlarda ise cezai işlem uygulanıyor.

2

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Şeffaf Mutfak

3. Şeffaf Mutfak Festivali’ne yoğun ilgi

Diversey ve Çekmeköy Belediyesi’nin işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali, günden güne artan yoğun ...