“Özgürlük Nefestir”in etkisi sürüyor…

Merkezi Üsküdar’da bulunan Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği ve büyük beğeni alan etkinlik konuşulmaya devam ediyor.

Kuruculuğunu gazeteci Yaşar Kaba’nın gerçekleştirdiği Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği tarafından “Özgürlük Nefestir” başlığıyla Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Halk Oyunları ekibinin sergilediği Karadeniz halk oyunları performansı dikkatleri çekmişti.

“İNSANLIĞIN GELECEĞİNE SIKILAN KURŞUNLARDIR…”

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın çalınmasıyla başlayan etkinlikte, Yaşar Kaba’nın şehit gazetecilerimize ithafen yaptığı konuşma büyük alkış almıştı. Fransa’da gerçekleşen katliamı da kınayan Kaba; “Basın mensuplarına sıkılan kurşunlar, insanlığın geleceğine sıkılan kurşunlardır” dedi.

TÜRK BASIN TARİHİNE BAKIŞ…

Gazeteci Emel Seçen’in Gazeteciler Günü için hazırladığı “Türk Basın Tarihine Bakış” adlı çalışmasını konuklara slayt eşliğinde sunması, nereden nereye geldiğimizi gösteren önemli bir çalışma olarak dile getirildi. Türk Halk Müziği sanatçılarımızdan Fevzi Kurtuluş, sazıyla çıktığı sahnede basın emekçilerinin gününü kutlarken, söylediği birbirinden güzel türkülerle adeta salonu coşturdu.

MUHTEŞEM GÖSTERİLER KONUKLARI BÜYÜLEDİ…

Etkinliğin sunumunu gerçekleştiren Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Mardin Halk Oyunları gösterisi, konukları adeta büyüledi. Turgay Demir, Bozlak türküleri ile büyük alkış aldı. Öğrenciler, Ankara havaları ile sahne önüne inerek türküler eşliğinde oynadılar. Piyanist Tansel Ezgi eşliğinde sahne alan Solmaz Çağlar ise etkinliğin genç sesi olarak gönüllere taht kurdu. Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Halk Oyunları ekibinin sergilediği Karadeniz halk oyunları, etkinliğin muhteşem gösterilerinden birisi oldu.

SANATÇILARDAN GAZETECİLERE ANLAMLI DESTEK…

Etkinliğe katılımları ile destek veren, gazetecileri bu güzel gününde yalnız bırakmayan sanatçılara, Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği tarafından günün anısına birer plaket verildi. Sanatçı Fevzi Kurtuluş’un plaketini Dernek Genel Başkanı Yaşar Kaba, Yakacık Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri adına öğretmenlerine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Sanatçı Turgay Demir’in plaketini şair-yazar Güler Tunalı, Piyanist Tansel Ezgi’ye Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Başkanı Aziz Ağbulak, Sanatçı Solmaz Çağlar’a Üsküdar Belediye Başkanı Basın Danışmanı Cüneyt Bitikçioğlu verirken, Anadolu Gösteri Sanatları Gösteri Kulübü Başkanı’nın plaketini Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat Kalay verdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü anısına hazırlanan “Türk Basın Tarihi ve Basın Şehitlerimiz” konulu kitapçık, katılımcılara ücretsiz dağıtıldı. Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği organizasyonu ile hazırlanan etkinlik, Üsküdar Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nda sona doğru

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın Çekmeköy’e uzanan bölümünün Ağustos ayında açılacağını bildirdi. Bölgede devam ...