Imany

Özgün ses Imany’nin yolculuğu bu kez Türkiye’de

Fransız müzisyen Imany, kendine has sesiyle önce Avrupa’da, daha sonra da dünyada hayran kitlesini çoğaltı. Pop ve soul müziğin en gözde isimlerinden olan sanatçı, Akbank Caz Festivali aracılığıyla ülkemize tekrar uğruyor.

Beş yıl önce yayınladığı çıkış albümüyle sakin ve özgün sesini tanıtan Imany, 26. Akbank Caz Festivali kapsamında 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena’da sahne alacak. Mankenlikten sonra müziğe başlayan sanatçı, bir metroda şarkı söylerken keşfedilmiş ve yeni nesil Avrupalı müzisyenlerin en popüler isimleri arasına girmişti.

IMANY HAKKINDA…

Büyüleyici sesiyle aşıklara ilham veren sanatçı, 2011 yılında çıkış albümü The Shape of a Broken Heart’ı yayınladı. 12 İngilizce şarkıdan oluşan ve şarkı sözlerinin tamamı Imany tarafından yazılan albüm Fransa, Yunanistan ve Polonya’da platin oldu. 2014 yılında Audrey Dana’nın “Sous les jupes des filles” (Fransız Kadınları) adlı filminin müziklerini hazırladı. 2015 yılında ise sadece kendi sesi ve gitardan oluşan akustik bir turneye çıkan Imany’nin, akustik şarkılarını sunarken özgürlük, kızgınlık, isyan hikayelerini anlattığı hissediliyor. Nisan ayının sonunda “There Were Tears” adlı yeni EP’sini yayınlayan sanatçının Türkiye’de vereceği konser için şimdiden hayranları biletlerini almaya başladı.

Şarkılarını yazarken söyleyeceklerinin üzerinde fazla kafa yormadığını, fakat içinden gelen kelimelerin İngilizce olarak geldiğini paylaşan Imany, İngilizce’nin Fransızca’nın şairaneliğine kıyasla daha etkin bir dil olduğunu ve sadeliğinden hoşlandığını belirtiyor.

Şarkılarını yazarken söyleyeceklerinin üzerinde fazla kafa yormadığını, fakat içinden gelen kelimelerin İngilizce olarak geldiğini paylaşan Imany, İngilizce’nin Fransızca’nın şairaneliğine kıyasla daha etkin bir dil olduğunu ve sadeliğinden hoşlandığını belirtiyor…

sporvitrini

Hakkında Çilem Doğan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ernani

Verdi’nin “Ernani” operası Kadıköy Süreyya sahnesinde

Türkiye’de 170 yıl aradan sonra ilk kez geçen sezon sahnelenen Verdi’nin “Ernani” operası, 19 Ocak 2018’den itibaren Süreyya ...