Ataşehir AK Okulları

Özel Ataşehir Ak Okulları, çevreye damgasını vurdu

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Eğitimde En İyiler Ödülleri’nde Özel Ataşehir Ak Okulları, “Petmatik Projesi” ile Çevre ve Doğaya Katkı kategorisine damgasını vurdu.

“Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” temalı projeleri ile okullarında topladıkları pet şişeleri geri dönüşüm fabrikasında elyafa çevirerek 100 çocuk mont üreten ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki kardeşlerine hediye eden altın kalpli öğrencilerin proje ayrıntıları ve davranışları, binlerce oy kullanılan platformada geniş yankı buldu. İstanbul’un yanı sıra Ankara ve Düzce gibi şehirler de finale kaldı.

Ataşehir AK Okulları

EN ÖNEMLİ KAZANIM, ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON VE BİLİNÇ…

Yarışmada öğrencilerin çevre adına gerçekleştirdiği çalışmalar ve harcadıkları zaman, çevreci bir neslin yetişmesi için büyük bir kazanım olarak değerlendiriliyor. Kuruluşundan bugüne kadar çevreci çalışmalarıyla öne çıkan Özel Ataşehir Ak Ortaokulu, bir projesini daha ödül panosuna asmayı başardı.

OKUL YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR…

Eğitim kurumları, eğitimciler ve eğitim odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile özel sektör markalarının katılımcı olarak yer aldığı Eğitimde En İyiler Ödülleri, bu yıl ilk kez sahipleriyle buluştu. Öğretmen-veli sosyal iletişim platformu Classloom, Eğitimde En İyiler Ödülleri için yaklaşık 6 aylık bir hazırlık sürecini tamamlayarak, ödül töreninin ilkini gerçekleştirdi. Kadir Has Üniversitesi’nin mekan sponsoru olduğu ödül töreni, üniversitenin Cibali Kampüsü’nde yapıldı. Özel Ataşehir Ak Okulları yönetimi; “Finale kalan ve bu projeye inanarak başvuru yapan tüm eğitimci, öğretmen ve eğitime gönül vermiş kurumlara, projeleri değerlendiren jüri üyelerine ve misafirleri katılımıyla taçlanan özel gecede yanımızda olan destekçilerimize teşekkür ederiz” mesajını verdi. Yaprak Yapsan’ın sunuculuğunu üstlendiği gecenin açılış konuşmasını yapan Classloom CEO’su Özlem Turhan ise eğitimciliği müfredatla sınırlı tutmayan, öğretmenliğe gönül vermiş tüm eğitimcilere teşekkürlerini sundu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kardeş kent Monheim’de cami temel atma töreni

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir’in kardeş kenti Monheim’de Osman Gazi Cami’nin temel atma törenine katıldı. Almanya’nın ...