“Öz Kadıköylüler” 1 yılı geride bıraktı…

2

Her geçen gün çığ gibi büyüyen “Öz Kadıköylüler Grubu”, geride bıraktığı 1. yılını kutladı. Kalamış Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan Khalkedon’da gerçekleşen buluşmaya; Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Dr. Sertaç Kayserilioğlu, Ercümet Sevüktekin ve Mine Göksu başta olmak üzere, 100’e yakın davetli katıldı.

Eski Modalı Ercüment Sevüktekin’in sadece bu gece için yaşadığı Avusturya’nın Viyana şehrinden özel olarak gelmesi bile, grubun ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi oldu.

Uzun yıllar Türk Anneler Derneği Üsküdar Şubesi Başkanlığı’nı yapan Göztepeli Vedia Telseren ile birlikte Yasemin Başaran, Nurdan Erbuğ, Adil & Nazan Baykan, Nedret Tek, Haldun Bağbakan ve Feyza Buket, ilk göze çarpan isimler olarak görüldüler. Onlar eski günlerin tatlı anılarını tekrar gözden geçirirlerken, gecenin organizasyonunda büyük emekleri geçen İnci Köprülü; her defasında olduğu gibi koşturmaktan, zaten olmayan kilolarından biraz daha kaybederek tehlike sınırına yaklaştı.

Kemal Pelit’e övgü ve teşekkür…

Gecenin en anlamlı teşekkürü, grubun kurulmasına öncülük eden Dr. Kemal Pelit’e geldi. Bütün konuklar, Kemal Pelit’in bu oluşuma destek vermesi sayesinde bugünlere gelindiğini ve gelecekte daha da güzelliklere imza atılacağı için kendisine şükran duyduklarını belirttiler.

Öz Kadıköylüler Grubu, baharın gelmesi ile birlikte pek çok etkinliğe daha evsahipliği yapacak. Kadıköy ve Kadıköylülere emeği geçenlerin ödüllendirilmesi yanında, yaklaşık 500 kişinin katılacağı dev bir piknik organizasyonu da yapılacaklar arasında…

1

3

4

5

6

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...