Öz Kadıköylüler’den Hasan Reis’e plaket…

3

Kadıköy ve Kadıköylülük ruhunu yaşatma misyonu üstlenmiş olan “Öz Kadıköylüler”, doludizgin gidiyor. Grup son olarak, adı Kalamış bölgesi ile bütünleşmiş bir isim olan ve “Hasan Reis” lakabı ile tanınan Kayıkçı Hasan Kepekli’ye bir plaket verdi.

Grubun önde gelen yöneticilerine deniz sevgisini aşılayan, yüzmek ya da balık tutmak için çoğu kez bedelsiz olarak bölgenin çocuklarına denize açılmaları için kayık veren Hasan Reis, bu özverinin karşığını tam 40 yıl sonra gördü.

Fenerbahçe Ordu Evi yanındaki Dalyan olarak bilinen koydaki çekek yerinde düzenlenen mini bir törenle plaketini alan Hasan Reis; “Nasıl olursa olsun hatırlanmak çok güzel bir duygu. Bir anda 40-50 yıl geriye gittim. Çok teşekkür ederim” dedi.

2

1926 yılında Kızıltoprak’ta doğan Hasan Reis’e plaketini, “Öz Kadıköylüler” grubunun başkanı Kemal Pelit verdi…

 1

Dalyan Koyu’nda düzenlenen törene; Vehbi Ataç, İnci Köprülü, Atilla Çayhan, Lütfü Bengü ve Enis Özaydın ile Hasan Reis’in 60 yıllık arkadaşları katıldılar…

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...