Oyunlar Maltepe’de hayat buluyor…

Maltepeli öğrenciler, “Sosyal Bahçe” projesiyle geleneksel çocuk oyunlarını tanıma fırsatı buldu. Çocuklarla okul bahçesinde boyama yapan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Çocuklarımızın özgürce kendilerini geliştirebileceği sosyal alanlara ihtiyacı var” dedi.

Junior Chamber International (JCI) Maltepe Şubesi ve Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle hazırlanan “Sosyal Bahçe” projesi kapsamında Fındıklı Mahallesi Mürüvvet Hanım İlkokulu öğrencileri, geleneksel oyunlarla eğlenceli anlar yaşadı. Okulu ziyaret eden Başkan Ali Kılıç, öğrencilerin eğlencesine ortak oldu. Okul bahçesinde öğrencilerle boyama yapan Kılıç, velilerin ve okul yönetiminin sorunlarını dinledi.

GELENEKSEL OYUNLARI ÖĞRENECEKLER…

Eğitim alanında ciddi çalışmalara ihtiyaç olduğunu belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; “Çocuklarımızın eğitimini önemsiyorum. Onların özgürce kendilerini geliştirebileceği sosyal alanlara ihtiyacı var. Sosyal Bahçe projesinin çocuklarımız için eğlenceli ve öğretici uygulamaları var. Bu sayede çocuklarımız, geleneksel oyunları tanıma fırsatı buluyor” diye konuştu.

PROJEYE GÖNÜLLÜ DESTEĞİ…

Şehirleşme ve sosyalleşme sürecinin başında olan çocuklara, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının derlenerek sunulması ve toplumun beden kültürü üreten ve hediye eden toplum haline gelmesini sağlamak amacıyla gönüllük esasına dayalı başlatılan proje, Maltepe sınırları içerisinde ilk olarak Gülensu İlköğretim Okulu’nda başlatıldı. Altıntepe İmam Hatip Ortaokulu ve Fındıklı Mürüvvet Hanım İlkokulu’nda da uygulanan projeye, JCI Maltepe Şubesi ve Maltepe Kent Konseyi yetkilileri başta olmak üzere Maltepe Belediyesi Kütüphane, Kurslar ve Eğitim Müdürlüğü ile gönüllüler destek sunuyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...