Ayberk Atilla

Oyuncu Ayberk Atilla son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir kanser tedavisi gören ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden emektar oyuncularımızdan Ayberk Atilla, son yolculuğuna uğurlandı. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Atilla için Şakirin Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Ayberk Atilla’nın cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde gerçekleştirilen törenin arından Şakirin Camisi’ne getirildi. Son olarak “Seksenler” ve “Kiralık Aşk” dizilerinde rol alan sanatçının ailesi, dostları ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninde, cami avlusunda taziyeleri eşi Gül Atilla ve kızı Beril Ünal kabul etti. Atilla’nın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

DOSTLARI AYBERK ATİLLA’YI ANLATTI…

Komedyen Tolga Çevik, Ayberk Atilla’nın yüce gönüllü, güler yüzlü, kimseyi kırmayan biri olduğunu söyledi. Bir tiyatro büyüğünü kaybettiklerini dile getiren Çevik; “Hem kulis, hem sahne arkadaşım, hem de abim. Çok üzgünüm. Ailesine başsağlığı, kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Benim kadar tiyatroya erken gelmeyi seven bir insandı. Karakterini örnek aldığımız, çok temiz, beyefendi bir insandı. Hoş sohbeti, her koşulda yardıma koşar karakteri, bunlar hakikaten aşık olduğumuz, örnek aldığımız özellikleridir. Nur içinde yatsın” ifadelerini kullandı.

GÜLÜMSEMEDİĞİ TEK BİR AN YOKTU…

“Seksenler” dizisinden rol arkadaşı Şoray Uzun da Atilla’yı hiç unutmayacaklarını ve güzel hatırlayacaklarını dile getirerek; “Ne kadar üzgün olduğumuzu anlatamayız. Ayberk Abi ile ilgili söylenecek şey, onun yaşı yoktu. 71 yaşında vefat etti ama karşısındaki 90 ise o 90 yaşında, 15 ise Ayberk Abi 15 oldu. Karşısındakinin yaşı neyse Ayberk Abi o yaştaydı. Gülümsemediği tek bir anını hatırlamıyorum. 4-5 senedir bu illet başındaymış, haberimiz bile olmadı. Yaşam sevinciyle dolu biriydi” dedi.

Ayberk Atilla

HEP İYİ KALMAYI BAŞARAN BİR İNSANDI…

Rol arkadaşı Ayşe Tolga, Ayberk Atilla’yı geç bulup çabuk kaybettiklerini belirterek; “Her zaman çok kibar bir insandı. Hayatın tüm hoyratlığına rağmen o hep iyi kalmayı başaran bir insandı. Onu hiç unutmayacağız. Çok üzgünüz” şeklinde konuştu. Oyuncu Volkan Severcan ise sanatçının çok özel biri olduğuna dikkati çekerek; “Birçok projede beraber çalıştık. Onun yüzüne bakınca her şeyi anlatırdı. Dünyanın en iyi insanlarından biriydi. Hepimiz çok üzgünüz. Çok ani oldu. Teşhis konulması, ameliyatı bir anda elimizden uçtu gitti. Eminim ki o cennete gitti” açıklamasında bulundu.

Bir süredir kanser tedavisi gören ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden emektar oyuncularımızdan Ayberk Atilla, son yolculuğuna uğurlandı. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Atilla için Şakirin Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...