Oyun Karavanı

Oyun Karavanı, Ümraniye’den uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı (Save the Children) ve Ümraniye Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen “Oyun Karavanı” projesinin İstanbul’daki son durağı Ümraniye oldu. Karavan, Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı’nın marşlarıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya uğurlandı.

Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşen programa, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, programda bir selamlama konuşması gerçekleştirerek Oyun Karavanı projesini anlattı, Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

oyun karavanı

ÇOCUKLARIN SOSYALLEŞMESİ İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK…

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise kendi tecrübelerinden örnekler vererek, şimdiki çocukların oyunları konusundaki görüşlerini anlattı. Teknolojinin gelişmesinin çocukları hareketsizleştirdiğini, belediye olarak yaptıkları etkinliklerle bunun önüne geçmeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Can, Oyun Karavanı Projesi’nin önemine değindi. Etkinliklerin çocukların sosyalleşmesi için çok önemli olduğunu dile getiren Can, karavanın Diyarbakır, Mardin, Siirt, Van, Ağrı, Muş, Bingöl ve Tunceli’ye gideceğini söyledi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA 8 ŞEHRİ GEZECEK…

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu da çocukların boş zamanlarını Oyun Karavanı gibi etkinliklerle geçirmesinin öneminden bahsederek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. İstanbul’dan yolculuğa başlayan Oyun Karavanı; Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 8 şehri daha gezerek, binlerce çocukla buluşup tekrar İstanbul’a dönecek.

“Oyun Karavanı” projesinin İstanbul’daki son durağı Ümraniye oldu. Karavan, Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı’nın marşlarıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya uğurlandı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...