Otopark tabelaları güneş enerjisi ile çalışacak…

Katlı, açık ve yol üstü otoparklarında her gün yaklaşık 150 bin kişiye hizmet veren İSPARK, çevreci projeleri hayata geçiriyor.

Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla otoparklarda pilot olarak başlatılan uygulama, hızla devam ediyor. Kent genelinde otopark alanlarında bulunan tabelalar, çevreci ve ışıklı tabelalar ile değiştiriliyor.

SÜRÜCÜLERE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLIYOR…

Sürücülerin araçlarını daha rahat ve kolay park etmelerine imkan sağlayan çevreci tabelalar, gün içinde güneşten aldığı enerjiyi özel bir sistemle depoluyor. Akşam hava karardıktan sonra ışıklı tabelalar, sürücülere park yeri bulmaları konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

“HEM ENERJİ TASARRUFU, HEM DE ÇEVREYE KATKI SAĞLAYACAĞIZ…”

Modern otoparkları ve teknolojik sistemleri hizmete sunarken, sürdürülebilir sosyal ve çevreci projelerle de kent hayatına değer kattıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik; “Kısa bir süre önce başladığımız uygulamayı tüm otoparklarımızda bu yıl tamamlayacağız. Güneş enerjisi ile çalışan tabelalarla hem enerji tasarrufu, hem de çevreye katkı sağlayacağız. Aynı zamanda elektrikli araçlar için otoparklarımızda şarj dolum ünitelerini de vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...