Osmangazi Köprüsü

Osmangazi Köprüsü’nde “özçekim” yoğunluğu

Osmangazi Köprüsü’nü görmek için yurdun çeşitli yerlerinden gelenler, TEM Otoyolu ile köprünün Yalova yönünde trafik yoğunluğuna neden oldu. Ramazan Bayramı dolayısıyla geçişi ücretsiz olan dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4. asma köprüsünü görmek için yola çıkan vatandaşlar, TEM Otoyolu’nda uzun konvoy oluşturdu.

Otoyolun İstanbul istikametinde Hereke ile Osmangazi Köprüsü ayrımı arasında araçlar güçlükle ilerledi. Yalova yönünde ise zaman zaman durdurma noktasına gelen trafikte yoğunluk, Altınova’ya kadar devam etti. Trafik ekipleri, yurdun çeşitli yerlerinden gelenleri “özçekim” için Osmangazi Köprüsü’nde araçlarını park edip, bekleme yapmamaları konusunda uyarıyor.

Osmangazi Köprüsü

CEZA KESİLEN SÜRÜCÜ SAYISI 100’Ü GEÇTİ…

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, “özçekim” yapmak için köprü üzerinde aracını park eden sürücülere “yerleşim birimleri dışındaki karayolunda zorunlu haller dışında durakladıkları” gerekçesiyle 92 lira para cezası kesilirken, geçtiğimiz akşamdan bu yana ceza kesilen sürücü sayısı 100’ü geçti. Trafik ekipleri, köprüdeki emniyet şeridini dubalarla kapatarak önlem aldı.

osmangazi-koprusunde-ozcekim-yogunlugu (3)

VATANDAŞLAR OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’DEN HAYLİ MEMNUN…

Vatandaşlardan Ufuk Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı dolayısıyla Gebze’de olduğunu, ailece görmek için köprüye geldiklerini söyledi. Köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Ekinci; “Büyük bir velinimet. Ben bir gün önce de geçtim köprüden, sadece 50 dakikada Bursa’ya vardık. Bizim için çok büyük bir kolaylık oldu. Herkese güle güle geçmek nasip olsun” diye konuştu. Cennet Altuntaş ise Adana’dan Kocaeli’ye kız kardeşine ziyarete geldiğini, bu vesileyle köprüyü de görmek istediklerini belirterek; “Muhteşem olmuş. Düşünenden, emeği geçenden binlerce kez Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

Osmangazi Köprüsü

Osmangazi Köprüsü’nü görmek için yurdun çeşitli yerlerinden gelenler, TEM Otoyolu ile köprünün Yalova yönünde trafik yoğunluğuna neden oldu…

osmangazi-koprusunde-ozcekim-yogunlugu (4)

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...