Ömer Paşa Sokağı’na oturma bankları…

Bağdat Caddesi’ni tren, minibüs ve E-5 Karayolu’na bağlayan ana ulaşım arterlerinden biri olan Ömer Paşa Sokağı’na oturma bankları istendiği, Kadıköy Life Dergisi’ne ulaşan talepler arasındaydı. Son derece yerinde olan bu talebi dergimiz sayfalarına taşımadan önce Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na ilettik.

Yapılan inceleme sonunda isteğin yerinde olduğuna karar veren Başkan Nuhoğlu, oturma banklarının yerleştirilmesi talimatı verdi ve Ömer Paşa Sokak, birkaç gün içerisinde oturma banklarına kavuştu. Bunun üzerine dergimiz haber merkezine bu defa teşekkür mesajları gelmeye başladı.

İŞE YARIYOR…

Bağdat Caddesi bağlantılı bir başka arter Göztepe Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi üzerinde benzer uygulamanın var olduğunu ve bunun çok işe yaradığını dile getiren Göztepe Mahallesi Muhtarı Bayram Uysal; “Konuyla ilgili bize talep gelmişti, ilgililere bildirdik ve 20 adet oturma bankı kaldırımlara monte edildi. İşe yarıyor” dedi.

Özellikle yaz aylarında Bağdat Caddesi’nden yukarı doğru çıkışta zorlanan vatandaşlar, “Oturup dinlenebileceğimiz banklar bize büyük kolaylık sağladı” dedi…

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...