Ölmeden mezara girdi…

Kadıköy’de termometrelerin -4 dereceye kadar düştüğü saatlerde, sokakların gizli köşelerinde kimsesizlerin yaşam savaşı başladı. Şehrin göbeğinde adeta “ölüm uykusuna” yatan sahipsiz bir vatandaşın içler acısı hali, Kadıköy Life objektiflerine yansıdı.

Osmanağa Mahallesi’nde soğuğun bıçak gibi kestiği, fırtınanın öfkesiyle yankılanan ara sokakta kimsesiz vatandaş, kaldırım kenarında buzdan farksız yatağında sabahladı. Kendini alkole verdiği ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kişi hakkında sokaklardan kurtarılması adına defalarca girişimde bulunulduğu, ancak bir sonuç alınamadığı öne sürüldü.

KADIKÖY’DE SOKAKLARIN DURUMU İÇLER ACISI…

Çeşitli sorunlar nedeniyle sokaklarda yaşamak zorunda kalan vatandaşların, metropolit özelikleri nedeniyle Kadıköy’de çevre ilçelere göre daha fazla olduğu biliniyor. Rıhtım’da Haldun Taner Sahnesi çevresi, Moda’da Kadife Sokak ve çevreleri, Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde Akbank girişinde sokaklarda yatan ihtiyaç sahibi vatandaşların içler acısı hali, gün içerisinde sıradan bir hal almış. Ancak, Osmanağa Mahallesi’nde olduğu gibi ara sokaklarda da kimsesizlerin sayısının oldukça fazla olduğu belirtiliyor.

İNSANLIK AYIBI…

İsmini vermek istemeyen bir mahalle sakini; “Sebebi ne olursa olsun, bir insanın sokaklarda yaşaması hem kendisi adına, hem de toplum için rencide edici… Kurum ve kuruluşların kalıcı bir çözüm sağlaması lazım. Öncelikle kimsesizlerin sağlığı ve gelecekleri, sonrasında da kamu düzeni ve vicdani gerekçeler nedeniyle gereken yapılmalı” mesajı verdi.

 

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde bahar dönemi

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı ...