“Okyanustaki Sandal” ilgiyle izlendi…

Kendi oyununu yazan ve yöneten Erenköy Kız Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni İrfan Tepeköy, öğrencileri ile birlikte sahne aldı. “Okyanustaki Sandal” adlı tiyatro oyunu; okul yönetimi, veliler ve öğrencilerin büyük beğenisini kazandı.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen yılsonu tiyatro gösterisine; Erenköy Kız Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz Şeref Erturan, Müdür Yardımcıları Handan Uğurluay, Şükran Çiçek, Ali Taşçıoğlu, oyuncuların sınıf öğretmeni (11/A) Pınar Ataman Savran, Beden Eğitimi Öğretmeni Hale Öztürk, Fizik Öğretmeni Ufuk Demirdağ, Tarih Öğretmeni Tülin Karaman’ın yanı sıra birçok eğitimci, veli ve öğrenci katılım gösterdi.

GERÇEK HAYATTA YAŞANANLARI SAHNELEDİLER…

Kadıköy’de geçtiğimiz yıllarda yaşadığı apartmanda gözlemlediği ailevi gelişmelerin ve kişisel yaşantıların senaryosunu yazan Edebiyat Öğretmeni İrfan Tepeköy, oyunun başrolünde de yine kendisi oynadı. 20 kişilik oyuncu ve sahne ekibi ile günlerdir yoğun hazırlık temposu içerisinde çalışan öğrenciler, oyun sonunda ayakta alkışlandı.

YÜKSEK SAHNE PERFORMANSI İLE DİKKAT ÇEKTİ…

Şizofreni hastası bir Kadıköylünün yaşadığı dramı konu alan “Okyanustaki Sandal” oyununun satır aralarında yer alan mesajlar duygulandırdı. Hastalığı fırsat bilinerek aile bireyleri, yakınları ve dostları tarafından adeta sömürülen talihsiz adamı “Volkan” rolü ile canlandıran İrfan Tepeköy, öğrencileri ile birlikte yüksek sahne performansıyla dikkat çekti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Aşiyan Musiki Derneği

Aşiyan Musiki Derneği’nden yılın son konseri

Kadıköy’ün önemli değerleri arasında gösterilen Sadık Kavas yönetimindeki Aşiyan Musiki Derneği, 15 yılı aşkın tarihindeki 62, 2018 yılının ...