Okay Temiz’den Üsküdar’da muhteşem konser

Birbirinden önemli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Üsküdar Belediyesi, bu kez dünyaca ünlü perküsyon ustası Okay Temiz ve kurucusu olduğu Türk caz grubu Oriental Wind’ı ağırladı. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Saygı Gecesi” olarak düzenlenen konsere ilgi büyüktü. Gecede, cazın en üretken isimlerinden biri olarak gösterilen Okay Temiz ve Oriental Wind, kendilerini dinlemeye gelen Üsküdarlılara muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı.

Üsküdar
BİRÇOK SANATÇI EŞLİK ETTİ…

Perküsyonist ve ritm ustası Okay Temiz’e eşlik eden Oriental Wind, Temiz’in önderliğinde uzun zamandır varlığını sürdüren bir proje. Adını 1977 yılında Stockholm’de kaydedilen eski Okay Temiz albümünden alan Oriental Wind müzik projesinde yıllardır pek çok farklı sanatçı beraber çalıştı. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bu konserde de ustaya; sanatçılar Çağdaş Oruç, Ahmet Özden, Aydın Borucu, İbrahim Şıra, Selçuk Kahraman ve Taner Şahin eşlik etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...