“O olmasaydı vatan olmazdı!..”

Her ne kadar eskisi kadar rağbet görmese de ayakkabı boyacılığı, yapacak başka bir işi olmadığı için Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda 45 yıldır ekmeğinin derdine düşmüş Arap Niyazi… Onu haberimize konu yapan önemli bir ayrıntı ise, fotoğraf karelerine ilk baktığınızda dikkatinizi çekecek.

Arap Niyazi, sıkı bir Atatürk sevdalısı… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e sevgisini her müşterisi ile paylaşan emektar boyacı, ekmek teknesi boya sandığından 45 yıldır Türk Bayrağı ve Atatürk resmini ayırmıyor.

“NURLAR İÇİNDE YATSIN…”

Niyazi Aynacı, “evim” olarak nitelendirdiği Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda Kadıköy LIFE’a açıklamalarda bulundu. “Cumhuriyetimi seviyorum. Atam’ın hizmetlerine hamdolsun. Atam, nurlar kaymaklar içerisinde yatsın. O olmasaydı vatan elden giderdi” diyen Arap Niyazi, son nefesine kadar Atatürk’ü layık olduğu bir şekilde topluma anlatmaya devam edeceğinin altını çizdi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...