“O olmasaydı vatan olmazdı!..”

Her ne kadar eskisi kadar rağbet görmese de ayakkabı boyacılığı, yapacak başka bir işi olmadığı için Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda 45 yıldır ekmeğinin derdine düşmüş Arap Niyazi… Onu haberimize konu yapan önemli bir ayrıntı ise, fotoğraf karelerine ilk baktığınızda dikkatinizi çekecek.

Arap Niyazi, sıkı bir Atatürk sevdalısı… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e sevgisini her müşterisi ile paylaşan emektar boyacı, ekmek teknesi boya sandığından 45 yıldır Türk Bayrağı ve Atatürk resmini ayırmıyor.

“NURLAR İÇİNDE YATSIN…”

Niyazi Aynacı, “evim” olarak nitelendirdiği Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda Kadıköy LIFE’a açıklamalarda bulundu. “Cumhuriyetimi seviyorum. Atam’ın hizmetlerine hamdolsun. Atam, nurlar kaymaklar içerisinde yatsın. O olmasaydı vatan elden giderdi” diyen Arap Niyazi, son nefesine kadar Atatürk’ü layık olduğu bir şekilde topluma anlatmaya devam edeceğinin altını çizdi.

 

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...