O artık kimsesiz değil!..

Bugüne kadar hiç evlenmeyen ve şeker hastalığı yüzünden bir bacağı kesik olan Davut Kaya, Pendik Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Gönülver Derneği ile yeniden hayata bağlandı. Tek başına yaşayan Davut Amca’nın binin üzerinde şiiri bulunuyor.

Davut Kaya, 73 yaşında ve hiç evlenmemiş. Tek odalı bir evde yalnız bir hayat sürdüren Davut Amca’nın şeker hastalığı yüzünden bir bacağı kesilmiş durumda. İlerleyen yaşında  bir de tek bacağı ile yaşamak, Davut Amca’yı daha zor durumda bırakıyordu. Üstelik diğer bacağı da hastalığı yüzünden yara bere içindeydi ve gözlerinde de sağlık problemi yaşıyordu. Hayatını komşularının yardımı ile sürdürmeye çalışıyordu.

GÖNÜLVER İLE HAYATI DEĞİŞTİ…

Gönülver Derneği ile tanıştıktan sonra Davut Kaya’nın hayatı da değişti. Gönüllü kadınlar, tedavisinin takibini üstlendi. Belediye aşevinden düzenli olarak günlük yemeği gelmeye başladı. Davut Amca,  Gönülver sayesinde yaşama yeniden bağlandığını söylüyor.

ŞİİR KİTABI ÇIKARMAK İSTEDİ…

Kimsesi olmayan, hastalıklarla boğuşan Davut Amca’nın çok önemli bir de özelliği bulunuyor. Kendisi bir şair, binin üzerinde şiiri var. Bugüne kadar yaşadıklarını şiirlerine yansıttığını belirtiyor. Hepsinin öyküsünün olduğunu, üzüldüğünde, sevindiğinde şiir yazdığını ifade ediyor. Hatta birkaç şiirini bütün telifleriyle ismini vermek istemediği sanatçılara verdiğini söylüyor. Şiirlerini kitap haline getirmek istediğini, ancak maddi imkânsızlıklardan dolayı bunu yapamadığını belirtiyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...