Nejat Uygur vefat etti!..

Türk Tiyatrosu’nun usta ismi Nejat Uygur, hayatını kaybetti. Kadıköy LIFE, çocukları Süheyl ve Behzat Kardeşler ile usta oyuncuya yönelik son röportajı gerçekleştirmişti. Türk Tiyatrosu’nun duayeni, uzun süredir tedavi görüyordu.

Nejat Uygur’un vefatı, sanat camiasını yasa boğdu. Türk Tiyatrosu’nun rol modeli usta oyuncu, birçok ünlü ismi de tiyatroya kazandırmıştı.

BABALARI İÇİN ŞU MESAJLARI VERMİŞLERDİ…

Süheyl ve Behzat Kardeşler, Kadıköy Life Özel Röportajı’nda Editör Adem Giden’e şunları ifade etmişti:

“Oğlu olarak söylemiyoruz, tiyatro sahnesinin en büyük komedyenidir. Babamız olduğu için değil, ustamız olduğu için söylüyoruz. Nejat Uygur’u tanımayan yeni nesil, bugün 15-16 yaşındaki gençler, Nejat Uygur oyunlarını internette ilgiyle izliyorlar ve ‘Ne komik adammış’ diyorlar. İşini doğru, titiz ve güzel yaptığın takdirde her zaman kazanıyorsun. Şu an Nejat Uygur’u sahnede seyretmemiş insanların dahi onu sahiplenmeleri, ne kadar büyük bir usta olduğunun da farklı bir ispatı… Allah, böyle bir sevgiyi her komedyene ve tiyatrocuya nasip etsin. Önümüzdeki süreçte kendi oyunlarımız ile birlikte Nejat Uygur oyunlarını da sahneleyeceğiz.”

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Palladium Ataşehir’de Interstellar Uzay Sergisi

JLL Türkiye tarafından yönetilen Anadolu Yakası’nın en gözde alışveriş merkezi Palladium Ataşehir, 20 Mayıs-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında ...