Nasrettin Hoca Sultanbeyli’de…

1

Yalnız Anadolu insanının değil, bütün dünyanın gönlünde taht kurmuş olan halk bilgemiz Nasrettin Hoca, fıkralarının sahneye uyarlandığı tiyatro oyunuyla Sultanbeyli’deydi.

Kültür Merkezleri hizmete açıldığı günden beri Sultanbeylili minikler, haftanın en az iki günü tiyatrolarla eğleniyor. Miniklerin bu haftaki eğlencesi, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Fıkralarla Nasrettin Hoca” adlı tiyatro oyunu oldu.

Sezgin Maden Tiyatrosu’nun düzenlediği “Fıkralarla Nasrettin Hoca” adlı tiyatro oyununda Sultanbeylili minikler kahkahaya boğulurken, aynı zamanda Nasrettin Hoca’nın hazır cevaplılığı ve hikmetli sözleri sayesinde gülerken öğrendiler.

Büyük-küçük herkesin hocası olan Nasrettin Hoca’nın fıkralarının sahnelendiği oyunla, Sultanbeylili çocuklar hem kültürümüzün önemli isimlerinden Nasrettin Hoca’yı daha yakından tanıdı, hem de oyun miniklerin zihinsel gelişimlerine katkı sağladı.

Çocukların eğlenerek izledikleri Nasrettin Hoca fıkraları, büyüklerin de ilgisini çekti.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...