Müteahhitler Fikirtepe için örgütleniyor…

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde proje üreten müteahhitler, sorunların çözülmesi ve bölgedeki dönüşümün hızlanması içir elbirliği yaptı. Mart ayı başında Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya gelen müteahhitler, sorunların en ince detayına kadar tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulmasını sağlamak için yeni bir platform oluşturdu.

Ankara’dan sonra Hilton Kozyatağı İstanbul otelinde gerçekleştirilen ikinci toplantıda, Fikirtepe’nin problemlerinin çözümüne katkı sağlamak ve yaklaşık 200 bin insanın yaşayacağı dönüşüm bölgesinin sağlıklı bir yaşam alanına dönüşmesi için ortak karar alan müteahhitler, bu kapsamda görev dağılımı yaptı.

MÜTEAHHİTLER ELBİRLİĞİ YAPARAK PLATFORM OLUŞTURDU…

Teknik Yapı, Nuhoğlu, Emay İnşaat, Vartaş, Anka, SRP Yapı, Haldız, SELKA-NSK, Baysaş inşaat firmalarının katılımıyla ve diğer Fikirtepe müteahhitlerinin desteği ile kurulan platform çatısı altında kurulacak komisyonlar; bölgedeki hak sahiplerinin mağduriyetini engellemek, yatırımcının ve yapı adalarının problemlerini çözmek, altyapı planlama problemlerine katkıda bulunmak ve kamu kurumlarıyla sağlıklı iletişim kurmak amacıyla faaliyet gösterecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Oyun Karavanı

Oyun Karavanı, Ümraniye’den uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ...