Mumiyo

MUMİYO’ya Eminönü Baharatçısı’ndan ulaşabilirsiniz

Son zamanlarda adından çok söz ettiren hatta Dr. Ender Saraç’ın da öneri listesine aldığı Mumiyo hakkında bilgi aldık. Tarihi Eminönü Baharatçısı’nın Küçükyalı konsept şubesinde görüştüğümüz mağaza müdürü Mine Çolakoğlu, yardımcıları Mine Ateş ve Deniz Şenel bize, vatandaşların bu özel maddenin kanserden ülsere, romatizmadan diş hastalıklarına kadar bir çok hastalığı tedavi ettiğine inanmakta olduğunu dile getirdi.

Mumiyo
Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile birlikte Mumiyo hakkında bilgi almak için uğradığımız Tarihi Eminönü Baharatçısı’nın Küçükyalı konsept şubesinde görüştüğümüz mağaza müdürü Mine Çolakoğlu, yardımcıları Mine Ateş ve Deniz Şenel ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdik.
MUMİYO NEDİR? MUMİYO NE İŞE YARAR?

Asya kıtasında yetişen ve ‘Dağların Gözyaşları’ olarak da bilinen mumiyonun ne olduğu, sağlık için pek çok faydasının olduğu iddia edilse de, mumiyo hakkında daha önce bilgisi olmayan vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki mumiyo nedir? Mumiyo ne işe yarar?

Geçmişi 3 bin yıldan daha uzun bir süreye dayanan mumiyo, eski zamanlarda İran, Arabistan, Orta Asya, Çin ve diğer ülkelerde tıp alanında yoğun olarak kullanılmış. Ayrıca Geleneksel Hint tıbbı sistemi Ayurveda ve Unani’de kullanılmakta. Dağların Gözyaşları ismiyle bilinen doğal bir maddeye verilen bir isim olan mumiyonun sağlık için de pek çok faydası olduğu biliniyor.

Mumiyoyu genel olarak tanımlayacak olursak; Asya’da dağların yüksek kesimlerinde, kayalıklarda ve mağaralarda bulunan, koyu kahve veya siyah renkli bir tortudur diyebiliriz. Mumiyo, buralarda yetişen bitkilerin zamanla dönüşümünden oluşmaktadır. Birkaç araştırmacı, mumiyanın mineral katran sızıntılarına benzemediğini ve büyük olasılıkla bitkisel kökenli olduğunu belirtmiştir. Bu özel maddenin kanserden ülsere, romatizmadan diş hastalıklarına kadar birçok hastalığı tedavi ettiğine vatandaşlarca inanılmaktadır.

Mumiyo
MUMİYONUN FAYDALARI NELER?

Mumiyonun sağlık için şu faydalarının olduğuna inanılıyor; kemik dokusunun yenilenmesini ve kaynamasını hızlı bir şekilde sağlar. Antioksidan etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücut direncinin artırır.

Faydalarından yararlanabilmek için piyasada satılanlar arasından güvenilir olanı tercih etmelisiniz. Tarihi Eminönü Baharatçısı bu anlamda güvenilir bir adres. Kendilerine 05433239753 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz.

Mumiyo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

kekik

Kekik nedir? Faydaları nelerdir? Çok şaşıracaksınız!

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi, kekiği araştırmaya başlar. Kekik ile ilgili çalışmalar yaparken, kekiğin öldürmediği bir tek ...