Muhteşem çiniler Taksim’den sonra Pendik’te…

1

Pendik Belediyesi Çini Kursu’nun dört yıl kursiyerliğini yaptıktan sonra “Proje Grubu” adı altında profesyonel çalışmalara imza atan 9 bayan kursiyer, Taksim Metrosu’nda açmış oldukları sergiyi büyüterek, Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ne taşıdı.

Gelincik Eroğol öncülüğündeki kursiyerler; Sümeyye Ekinci, Tuba Kartın Ekinci, Arzu Şahin, Ayçin Gürsev,  Esma Şahin, Funda Karaman, Ferhan Yüksel ve Nurcan Uçar’ın hazırladığı ve fiyatları 50 TL ile 40 bin TL arasında değişen çini eserler, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de katıldığı açılışla Pendiklilerle buluştu.

Açılışta konuşan Başkan Şahin, Pendik Belediyesi kurslarında yetişen Proje Grubu’nun artık çok başarılı işler ortaya koyduğunu ve gelecekte ülke çapında önemli işlere imza atacaklarına inandığını belirtti.

Hedefleri ‘atölye’ kurmak…

Aynalardan peçeteliklere, tabak çalışmalarından çini objelere kadar uzun çalışmaların ürünü olan eserlerin sahibi kursiyerler, açılışta gerçekleştirdikleri konuşmada, Pendik Belediyesi’nin bugüne kadar kendilerine göstermiş olduğu destek için Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

yarıyıl

Yarıyıl tatilinde robot yapacaklar

Tüm öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili, Pendik’te eğlenceli bilim etkinlikleriyle geçecek. Pendik Belediyesi, hem Bilim Merkezi’nde hem ...