Muhteşem çiniler Taksim’den sonra Pendik’te…

1

Pendik Belediyesi Çini Kursu’nun dört yıl kursiyerliğini yaptıktan sonra “Proje Grubu” adı altında profesyonel çalışmalara imza atan 9 bayan kursiyer, Taksim Metrosu’nda açmış oldukları sergiyi büyüterek, Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ne taşıdı.

Gelincik Eroğol öncülüğündeki kursiyerler; Sümeyye Ekinci, Tuba Kartın Ekinci, Arzu Şahin, Ayçin Gürsev,  Esma Şahin, Funda Karaman, Ferhan Yüksel ve Nurcan Uçar’ın hazırladığı ve fiyatları 50 TL ile 40 bin TL arasında değişen çini eserler, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de katıldığı açılışla Pendiklilerle buluştu.

Açılışta konuşan Başkan Şahin, Pendik Belediyesi kurslarında yetişen Proje Grubu’nun artık çok başarılı işler ortaya koyduğunu ve gelecekte ülke çapında önemli işlere imza atacaklarına inandığını belirtti.

Hedefleri ‘atölye’ kurmak…

Aynalardan peçeteliklere, tabak çalışmalarından çini objelere kadar uzun çalışmaların ürünü olan eserlerin sahibi kursiyerler, açılışta gerçekleştirdikleri konuşmada, Pendik Belediyesi’nin bugüne kadar kendilerine göstermiş olduğu destek için Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...