Muazzez İlmiye Çığ: “UYANIN ARTIK!”

2014 yılı itibariyle “DALYA” diyen ünlü sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Caddebostan Kültür Merkezi’ne son kitabını imzaladı.

20 Haziran 1914 yılında Bursa’da doğan ve konusunda dünyada tek olan Muazzez İlmiye Çığ’ın, bugüne kadar yazmış olduğu 22 eser bulunuyor.

“NE YAZIK Kİ TEHLİKEYİ GÖREMİYORLAR, UYANIN ARTIK!”

CKM’de düzenlenen imza gününde “Uyanın Artık!” adını verdiği kitabını imzalayan 100 yaşındaki üstad, hayranlarına kitabı hakkında kısa bir ön bilgi verdi. “Şimdiye kadar hoşgörü, demokrasi diyerek yolu açanlar, tehlikeyi ne yazık ki görmediler. Onların arkalarında Cumhuriyeti yıkım planı olduğunu, din devletinin de temellerinin atıldığını hâlâ algılamayanlar var. Demokrasi, milletvekillerini meclise soktuktan sonra onları kendi hallerine bırakıp, ‘İstediğinizi yapın’ demek değildir. Görevlerini yapmadıklarında derhal tepki gösterilmelidir” diyerek gündeme dikkat çeken Çığ, hayranlarına teşekkür ederek “Bana güç veriyorsunuz” dedi.

Muazzez İlmiye Çığ’a kitabını imzalatan konuklar arasında, ona büyük hayranlık duyan yazarımız Sedef Turan da vardı…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...