Moğollar, Cem Karaca’yı anacak…

Anadolu Folk müziğini rock tarzında sergileyen, bu tarzın kurucu ve başarılı temsilcilerinden Cem Karaca, ölümünün 10. yılında Kartal’da Moğollar’ın vereceği konserle anılacak.

08 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “Cem Karaca’yı Anma Konseri”nde Moğollar, nesiller boyunca sevilen ve klasikleşmiş şarkılarını Kartallı hayranları ile paylaşacak.

1962 yılında Beyoğlu Spor Kulübü’nde arkadaşlarının isteği üzerine şarkı söyleyerek müzik yaşamına başlayan Cem Karaca, çalışmalarına o dönemin ünlü sanatçılarından İlham Gencer’in desteğiyle grup kurarak devam etti. Daha sonraki yıllarda “Apaşlar”, “Kardaşlar”, “Moğollar” ve “Dervişan” gibi müzik gruplarının kuruculuğunu yaparak, Türkiye’de rock kültürünün güçlü öncülerinden oldu.

“Resimdeki Gözyaşları”, “Bu Son Olsun”, ”Dadaloğlu”, “Obur Dünya” ve “Namus Belası” gibi dillerden düşmeyen birçok şarkıya farklı yorumuyla hayat veren Karaca, 08 Şubat 2004’te geçirdiği kalp krizi nedeniyle dünyaya gözlerini yumdu. 1972-74 yılları arasında Cem Karaca’nın da içinde yer aldığı “Moğollar”, 08 Şubat’ta Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak Cem Karaca ve Moğollar hayranlarını bekliyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...