Modoko bahçe mobilyaları ile bahçeniz şenlensin…

Bahçe mobilyalarında özel tasarım güçlerinden kaynaklanan iddialarını her zaman ortaya koyan, mobilyanın başkenti Modoko’nun mobilya mağazaları; yaz günlerinin gelişiyle birlikte tüketicinin hayallerini renklendirecek ürün portföylerini sunmaya başladılar. Endonezya’dan gelen tik ağacıyla dünya var oldukça çürümeyecek mobilyalar üretilen Modoko’da, Uzakdoğu’nun egzotik dünyası bahçelerinize taşınıyor.

Bahçelerimiz, yarattığımız ikincil doğalarımız… Modern hayatlarımız, kentler iyice geliştikçe, genişledikçe, iyiden iyiye uzaklaştığımız doğayı anımsama ve biraz olsun nefes alma kanallarımızdır bahçelerimiz. Böylesi önemli yaşam alanları haline gelen bahçe ve balkonlarımız için, elbette ayrı bir özen gösterir hale geliyoruz. Özellikle bahar ve yaz aylarında…

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ İLE BOL ALTERNATİF…

Bütün kışı bahçelerini değerlendiremeden evlerinde geçiren insanlar, ısınan havayla beraber bahçe kullanımı için yaşam alanlarını rahatlatan yeni alternatifler aramaya başlıyorlar. Özel tasarım mobilyacılığının başkenti Modoko’da, alternatif çeşitliği her zamanki gibi mevcut. İster tik ağacından oluşturduğunuz bahçeniz ile Endonezya’nın egzotik dokusunu yaşayabilirsiniz, ister Uzakdoğu atmosferi oluşturabilirsiniz ve isterseniz de çağdaş malzemelerden seçim yaparak modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

BAHÇE MOBİLYASI SEÇMENİN PÜF NOKTALARI…

Modoko mobilyacıları; bahçenize, terasınıza ya da balkonlarınıza mobilya seçmeden önce nasıl bir dekor istediğinize karar vermeniz gerektiğini vurguluyorlar. Yumuşak minderleri olan, cıvıl cıvıl tasarımlar mı? Tamamen doğal olan bir tasarım mı? Ya da kendinizin belirleyeceği bir kombinasyon mu? Bunları yanıtladıktan sonra dikkat etmeniz gereken birinci koşulun ise, hava şartlarına dayanıklı bahçe mobilyası seçimi yapmak olduğunu unutmamanız gerektiğinin altını çiziyorlar. Ancak ürünü seçmeden önce kullanılan malzemesine karar vermelisiniz. Ahşap mı? Plastik mi?

TİK, SEDİR, RATTAN, İROKO VE BAMBU…

Eğer “Bahçe mobilyam hem doğal malzemeli olsun, hem de sudan etkilenmesin” diyorsanız; tik, sedir ve iroko ağaçlarından üretilen takımlar öneriliyor. Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan diğer ağaçlar ise çok çeşitli; dayanıklılık açısından en çok tercih edilenler ise sedir, rattan ve iroko. Birçok sektörde kullanılan ve doğa dostu olarak tabir edilen bambulardan bahsetmeden olmaz elbette… Dış mekân mobilya ve aksesuar yapımında da tercih edilen bambu, kullandıkça eskiyen bir ağaçtır; zımparalama ve boyama işlemi sizin tercihinize bağlı.

AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ AMA PLASTİK…

Daha renkli ve daha hafif bir bahçe mobilyasına sahip olmak isterseniz, ahşaptan sonra tercih edilen ikinci malzeme olan plastik bahçe mobilyalarına bakmalısınız. Plastik bahçe mobilyaları, yüksek gramajlı plastikten üretilir. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen, deforme olmayan ve ısıdan etkilenmeyen plastiğin tercih edilmesi gerekiyor. Ahşap bahçe mobilyalarının daha ağır ve klasik bir havası olduğunu düşünüyorsanız, size raftan görünümlü plastikler öneriliyor. Mobilya tercihinizi yaptıktan sonra, mobilyayı tamamlayan ürünler sırada… Hamak, minder, şemsiye ve tenteye de karar verip özgün bir dizayn ile bahçeniz yaza hazır demektir.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...