Modern Simyacı Eser Afacan artık Türkiye’de…

Sanat çevrelerinin “Modern Simyacı” olarak nitelendirdiği Eser Afacan, bugünlerde İstanbul’da… Ünlü ressamın, kullandığı boyalar ve malzemeleri kendi formülleriyle hazırlamasından dolayı bu şekilde anıldığı belirtiliyor.

Tarsus’ta doğan Eser Afacan’ın eğitim hayatı Adana, Tarsus, İngiltere ve Norveç’te geçmiş. Uzun yıllar İngiltere, Norveç ve Kanada’da yaşamış. Hele Norveç’te 25 yıldan fazla kalmış ve o ülkenin en çok kazanan ressamı olarak tanınmış.

ULUSLARARASI YARIŞMALARDA ÖNEMLİ ÖDÜLLERİ VAR…

Çeşitli uluslararası yarışmalarda önemli ödüller kazanan sanatçının eserleri özel koleksiyonlarda ve müzelerde sergileniyor, yurtdışında açtığı sergiler büyük ilgi görüyor.  Batıda resim bir yatırım aracı olarak da kabul ediliyor. Bizdeki gibi altın almak yerine resim satın alıyorlar. Oradaki gibi gençlerin kredi kullanarak resim satın almaları, bizim ülkemizde pek rastlanan bir durum değil. Bir eserinin Art Renewal Center yarışmasında birincilik alması, Eser Afacan’ın uluslararası ününü daha da artırdı. Özellikle İskandinav ülkelerinde her yaştan sanatsever, ressamımızın eserlerine sahip olabilmek için şartlarını zorluyor.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Mart & Nisan 2015 sayısı sayfalarında…

Türk sanatseverler, Eser Afacan’ın kendi ülkesinde açacağı sergileri heyecanla bekliyor…

Türkiye’deki faaliyetlerini ünlü koleksiyoner Hasan Türel ile sürdürme kararı alan Eser Afacan, 2015 yılından itibaren eserlerini Türkiye’de üretecek. Bu konuda Kadıköy Life’a açıklamada bulunan sanatçı, Ankara’da bir atölye satın alarak çalışmalara başladığını bildirdi…


sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir yorum

  1. O’nun inanılmaz güzellikteki eserleri ile karşılaşmış olmaktan çok memnun oldum. Teşekkür ederim… Tam sanatçı…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal

Kartal’da eski tişörtler çantaya dönüşüyor

Kartal Belediyesi ile Buğday Derneği işbirliğiyle, Kartal Organik Pazar Alanı’nda bez çanta yapım atölyesi düzenlendi. Upcycle Turkey İleri ...