Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Moda’nın yeni yüzü…

Gezi olaylarının ardından Moda’da taşlar yerinden oynadı. Yeni adıyla Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’ndaki metal heykel, sembole dönüştü.

Şair Latifi Sokak üzerinde, İskender Giray tarafından Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan adına yapılan heykel, sanıldığının aksine Berkin’i değil, ekmekçiyi temsil ediyor.

EKMEKÇİ, BERKİN ELVAN’I ARIYOR…

Elinde fener ve sırtında sepetinde ekmeğiyle yürüyen adam olarak tasarlanan heykel, ekmekçi olarak kayıtlara geçti. Birçok kişi tarafından Berkin Elvan Heykeli olarak adlandırılsa da, heykelin üzerinde Türkçe ve İngilizce “Ekmekçi, Berkin Elvan’ı Arıyor” yazısı dikkat çekiyor.

DAHA DA PASLANACAK…

Heykelin her geçen gün paslanması ise dikkat çekiyor. Sanat yorumcuları, boyanarak korunabilecek heykelin daha çok naturel koşullara bırakılmasının, çalışmanın kendine has bir özelliği olduğunun altını çiziyor. Ekmekçi heykelinin önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında daha da paslanması ve renginin değişmesi bekleniyor.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Evde temizlik hizmeti

Kadıköy Belediyesi’nden Evde Temizlik Hizmeti

Kadıköy Belediyesi; engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan ilçe sakinleri için Evde Temizlik Hizmeti başlattı. Kadıköylülerin ücretsiz ...