Moda Mahalle Meclisi işbaşında!..

Semtler mi insanın, insanlar mı semtlerin dokusunu oluşturur? Belki de en güzel yanıt “her ikisi de”… Son zamanlarda ruhu bedeninden ayrılırcasına sancı çeken Moda’nın sakinleri, “Biz buradayız” mesajı verdi.

Tiyatro sanatçısından operacısına, psikologundan mimarına, avukatına… “Her zaman ihtiyarlar mı tecrübelidir” sözünü anımsatırcasına, Moda’da “İhtiyar Heyeti” kavramı yerini Mahalle Meclisi’ne bıraktı.

Zeynep Ayman başkanlığında Tiyatro Sanatçısı Enis Fosforoğlu, Yazar Buket Uzuner, Opera Sanatçısı Anais M. Magaryan, Psikolog Tuba Emlek, Mimar Mehmet Bozkurt, Avukat Selami Ayalp, Emekli Bankacı Aslıhan Emlek, Eczacı Melih Ziya Sezer ve Siyaset Bilimci-Yazar Muzaffer Ayhan Kara, yerel yönetimlerde daha etkin olunması ve “yönetim -vatandaş el ele” temasının hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

AYKURT NUHOĞLU’NA ZİYARET…

Sosyo-kültürel etkinlikleri ve Moda kültürünü yaşatmaya yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan Moda Mahalle Meclisi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nu makamında ziyaret etti. Nuhoğlu ve Moda Mahalle Meclisi, yeni döneme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

MODA’YI NASIL BİR GELECEK BEKLİYOR?

Sanat ve kültürün çekim merkezi Moda, son aylarda kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları ile birlikte geçiş dönemi yaşıyor. Kentsel dönüşüm ve yenilemenin Moda dokusunu bozmasından kaygılanan sivil toplum örgütleri ve Moda Mahalle Meclisi’nin bu yönde de çalışmalar yaptığı biliniyor.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...