MOBSAD

MOBSAD iftarında dünyaya tarihi çağrı!

Çalışmalarını dernek faaliyetlerinden çok öteye taşıyan Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği’nin (MOBSAD) geleneksel iftar buluşmasında başkan ve yönetim kurulu, Müslüman ülkeler ve Ortadoğu için çok ciddi çağrıda bulundu. “Bir olursak güçlü oluruz” diyen işadamları, Müslüman ülkelerin kendi içerisinde barışık olmaması halinde her daim dış güçlerin kolayca parçalayabileceği hedef haline geleceklerine dikkat çekti.

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına hakim Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar programında TOURMAG Turizm Dergisi ve Kadıköy Life Dergisi, işadamlarının aileleri ile birlikte özel buluşmasını görüntüledi.

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (17)

BARKOVİZYON SUNUMU AĞLATTI…

MOBSAD’ın da desteği ile Türkiye’de mobilyacılık mesleğini sürdürebilir hale gelen Suriyeli mülteci ustaların Türk dünyasına teşekkürlerini paylaştığı video, duygu dolu anların yaşanmasını beraberinde getirdi. MOBSAD Yönetim Kurulu ve üyeleri, dünyada savaşların sona erdirilerek aklın ön planda olacağı çözüm yollarının üretilmesi için çağrıda bulundu.

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (16)

ADNAN BOSTAN: BİRLEŞELİM, GÜÇLENELİM!

Mobilya Sanayi İşadamları Derneği Başkanı Adnan Bostan, büyük yankı bulan konuşmasında şunları ifade etti: “Yüzüyle bakana mobilya, gönlüyle bakana koca bir dünyayız biz, MOBSAD ailesiyiz. Bugün yangın yerine dönen Müslüman camiası öyle bir yağmurla yıkansın ki, bu yangın dinsin. Dünyanın birçok yerinde kardeşlerimiz açlık, yoksulluk, sefalet çekerken, daha da acısı ölümle pençelenirken, Ramazan ayının Yüce Rabbim tarafından bağışlanmamıza vesile olmasını diliyorum.

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (18)

PARÇALANMAYACAĞIZ, BÖLÜNMEYECEĞİZ…

Ortadoğu kaynayan bir kazan; üstad Sezai Karakoç şöyle sesleniyor: ‘Siz Fırat ve Dicle’yi bıçakla kesebilir misiniz? Burası senin, burası benim diyebilir misiniz?’ Ne yalnız Türk’ün, Arap’ın, Kürt’ün dilidir Dicle Fırat. Hepimiz bunu ibret alıp parçalanmayacağız, bölünmeyeceğiz. Bölünmedik, kaynaştık, işimizi aşımızı paylaştık. Öğrendik, öğrettik. Çünkü biz başkaları gibi menfaat ve sömürü ile bir yerlere gelmedik. Bizler bu coğrafyada yüzyıllardır bir arada yaşadık. Bugün de, yarın da yaşamaya devam edeceğiz. Birleşelim, güçlenelim!”

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (7)

İŞADAMLARI TEK VÜCUT…

Türkiye mobilya sektörünün doğrudan ve dolaylı olarak etkin isimleri arasında yer alan birçok işadamı ile birlikte BOBO Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Çetin, İstanbul Marangozlar ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Yavuz Karamürsel, Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Genel Sekreteri Mustafa Uzun ve Yardımcısı Sibel Palacıoğlu gibi birçok isim, iftar programına katılanlar arasındaydı. MOBSAD yönetimi de, “Tek vücuduz” mesajını bir arada verdi.

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (10)

MARKASANAT YİNE BULUŞTURDU…

İftar buluşmasında davetlilere semazenler sürprizi yapıldı. Türkiye’de birçok alanda danışmanlık ve çözüm ortaklığı gerçekleştiren Markasanat PR Etkinlik ve Organizasyon Ajansı, bu kez de keyifli bir Ramazan buluşmasını sağladı.

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (14)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (15)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (6)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (8)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (9)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (11)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (13)

mobsad-geleneksel-iftar-yemegi-adnan-bostan-tourmag-turizm-dergisi-kadikoy-life-dergisi (5)

MOBSAD

MOBSAD

MOBSAD

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...