Minikler tiyatro aracılığıyla geri dönüşümü öğrendi…

Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, “Çevreci Kedi Çevki Geri Dönüşüm Yolunda” adlı tiyatro oyununu Kartallı çocuklarla buluşturdu.

Fulya Şirin’in yazıp yönettiği oyun, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyunda; ambalaj atıklarının çevreye gelişigüzel atılmaması gerektiği, geri dönüşümünün doğal kaynaklarımızın ve çevrenin korunması açısından çok önemli olduğu çocuklara eğlenceli bir şekilde anlatıldı.

ÇEVRECİ KEDİ ÇEVKİ, ÇOCUKLARI BİLGİLENDİRDİ…

Etkinlikte ambalaj atıklarının kahramanı Çevki ile birlikte karton kutu, plastik şişe, cam şişe, kompozit kutu ve metal kutu da sahneye çıkarak, çevreci çocuklarla tek tek konuştu. Çevreci Kedi Çevki’nin maceralarıyla atıklar konusunda bilgilenen Kartallı çocuklar, tiyatro oyunu ile bilinçlenirken aynı zamanda keyifli vakit geçirdi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi’ne “Düşük Karbon Kahramanı” ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında, sera gazı salınımında ...