Armina Erkan

Minik karateci Armina Erkan madalyaya doymuyor

Kartal Belediyespor’un 9 yaşındaki karate sporcusu Armina Erkan, madalyaya doymuyor. 4-7 Ağustos 2016’da Erzurum 13. Palandöken Karate Turnuvası’nda gümüş ve bronz madalya kazanan Armina, bu kez Denizli’den 2 altın madalyayla döndü.

Armina Erkan

Armina Erkan ve Başkan Altınok Öz

19-21 Ağustos 2016’da Denizli Pamukkale’de düzenlenen 3. Dekai-do İller Arası Karate Turnuvası’na katılan Armina Erkan, 2007-2008 Bayan Kata ve 2007-2008 Bayan 35 kg kategorilerinde rakiplerini eleyerek şampiyon oldu ve 2 altın madalya kazandı.

KÜÇÜK YAŞINDA BÜYÜK BAŞARILAR…

Katıldığı birçok turnuvada elde ettiği derecelerle dikkat çeken minik sporcu, Denizli’de aldığı son şampiyonlukla 5 yaşından bu yana ter döktüğü karate sporunda 45’i altın, 7’si gümüş ve 6’sı bronz olmak üzere 56 madalyanın sahibi oldu.

İLK TEBRİK BAŞKAN ALTINOK ÖZ’DEN…

Gençlerin ve çocukların spor yapmalarını sağlayacak projelere her zaman öncelik tanıyan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, son kazandığı iki altın madalyayla kendisini ziyaret eden Armina Erkan’ı büyük bir sevinçle tebrik etti. Başkan Altınok Öz; “Kartal’dan yetişen, yaşı küçük ama başarıları büyük sporcumuz Armina ile gurur duyuyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Geleneksel Sancaktepe gençlik oyunları başladı

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları renkli görüntülere sahne olan açılış töreniyle başladı. Renkli görüntülere ...