hobi bahçesi

Minik ellerden hobi bahçesi

Kartal Belediyesi, TEMA Vakfı ve Kartal Medine Tayfun Sökmen İlkokulu işbirliğiyle, okulda eğitim gören öğrencilerin doğa sevgisini geliştirmek ve çevreye duyarlı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla okul bahçesine miniklerin kendi elleriyle oluşturduğu bir hobi bahçesi kurdu.

Kartal Soğanlık’ta yer alan Medine Tayfun Sökmen İlkokulu’nda gerçekleşen hobi bahçesinin açılışına Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cemal Şahan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Kartal Medine Tayfun Sökmen İlkokulu Müdürü Zeyyat Dağ, Tema Vakfı Kartal İlçe Sorumlusu Zuhal Solmaz, Tema Vakfı Kartal İlçe Temsilcilerinden Filiz Özkan, Mehmet Ekşioğlu ve minik öğrenciler katıldı.

YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜM GÖRÜLMEYE DEĞERDİ…

Kurdele kesilerek yapılan açılışta minik öğrenciler, TEMA yemini ederek doğa şiirleri okudu. Diktikleri sebze ve meyve fideleriyle çiçeklerin bulunduğu bölümü protokole gezdiren miniklerde, üretim zincirine dahil olmanın verdiği heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Miniklerin oluşturdukları hobi bahçesi ile alakalı birbirleriyle yarışırcasına verdikleri bilgilerin ardından Tema Vakfı Kartal İlçe Sorumlusu Zuhal Solmaz, bahçenin eski ve yeni halini görseller eşliğinde protokol ile paylaştı.

hobi bahçesi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...