Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Minibüsler kent merkezlerine girmeyecek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 Faaliyet Raporu’nu açıklamak üzere İBB Meclisi’nde kürsüye çıktı. Topbaş, minibüslerin kent içine girmeyeceği yeni sistemi de anlattı.

Belediyeye ait otobüslerin büyük ölçüde yenilendiğini anımsatan Topbaş, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Minibüslerle ilgili çok farklı bir çalışmamız var. Minibüs esnafıyla yaptığımız görüşmelerde vardığımız mutabakatlar var. Çok kolay değil. Minibüslerin devam etmesini istiyoruz, ama farklı bir şekilde… Yani kent merkezlerine artık minibüsle ulaşmak yerine, bizim toplu taşıma araçlarımızın istasyonlarına gelecek kadar bir sistem geliştirelim.

KENT TRAFİK YÖNETİMİ OLUŞTURACAĞIZ…

Adeta bir VIP minibüs hizmeti veren, daha kısa mesafede yolcu taşıyan bir sistem… Ciddi bir mutabakatımız var. Çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan, bunlarla ilgili eğitim çalışmalarımız var. Kent Trafik Yönetimi oluşturacak bir sisteme doğru gittiğimizi ifade etmek istiyorum.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...