Mine Utkusavaş ve Tekin Budakoğlu’na “Naim Tirali Öykü Ödülü”…

mine

Doğan Hızlan’ın başkanlığında, Semih Gümüş, Yekta Kopan, Prof. Dr. Cevat Çapan, Oktay Akbal, Nursel Duruel ve Dr. Emine Tirali’den oluşan Seçiciler Kurulu; Mine Utkusavaş’ın Pupa Yayınları’ndan çıkan “Sessizlik Oyunu” ve Tekin Budakoğlu’nun Kanguru Yayınları’ndan çıkan “Aşk Yüzleri” adlı öykü kitaplarını ödüle layık buldu.

Naim Tirali adını yaşatmak ve gelecek kuşaklara öykücülük anlayışını tanıtmak amacıyla düzenlenen öykü yarışmasının ödül töreni, yazarın doğumunun 86. yıldönümü olan 25 Aralık 2011 tarihinde, Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Tarık Pabuçcuoğlu ve kızı Emine Tirali’nin sunduğu, barkovizyonla başlayan törende; aile üyeleri ve edebiyatçı dostları, anı ve öyküleriyle Naim Tirali’yi anlattılar. Birinciliği paylaşan yazarlar, ödüllerini ünlü yazarın çocukları Emine ve Hasan Tirali’nin elinden aldılar.

sporvitrini

Hakkında Figen Sabırcan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anadolu Yakası, Godot’yu bekliyor

Samuel Beckett’in dünyaca ünlü “Godot’yu Beklerken” oyununun Amerikalı yazar Dave Hanson’ın kaleminden çıkan yepyeni uyarlaması, Newyork ve Londra’da gördüğü ilginin ardından ilk ...