Mine Sanat Galerisi’nde “Doğa ve Duygu”…

1

Mine Sanat Galerisi, Caddebostan ve Nişantaşı’ndaki her iki mekânında da, ressam ve sanat tarihçisi Jale Nejdet Erzen’in çalışmalarına yer veriyor.

Jale Nejdet Erzen’in çalışmaları, doğanın çok yönlü vurguları ve sessizliğinden esinle bedeni, resmin görsel nitelikleri sayesinde sözsüz bir dünyaya taşıyor. Doğanın, görme ve onun sarhoşluğu ile hissedilen sürekliliği; biçimde de sözel anlamlara izin vermeyen bir süreklilik yaratıyor.

Doğanın gizli gücünü taşıyan beden, resimde görünmez derinlik ya da iç hacim sorununu irdeler hale gelirken, diğer yandan her hareketi ve teninin her nefes alışı ile mekânı oluşturuyor. Bir ilişkiyi anlatarak, zaman boyutunu da var ediyor.

Jale Nejdet Erzen’in “Doğa ve Duygu” isimli sergisi, 5 Mart – 29 Nisan 2012 tarihleri arasında, Mine Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor. Galeri, Pazar-Pazartesi hariç her gün, 11.00 -19.00 saatleri arasında açık…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi: Sanat Her Yerde

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv, sanata ve sanatçıya verdiği desteği sürdürüyor. Firmanın Satış Müdürü Yeşim Teoman’ın ...