Mimar Sinan Üniversitesi’nde kahkaha krizi!..

Bir öğrencisini “Bir kadın böyle kahkaha atmaz” diyerek uyardığı iddia edilen Esra Hoca’yı “gericilikle” suçlayan öğrenciler ayaklandı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi bir grup, Osmanlıca derslerine giren Yrd. Doç. Dr. Esra Keskinkılıç hakkında geçtiğimiz günlerde dersten önce kahkaha attığını duyduğu bir kız öğrenciye, “Bir kadın böyle kahkaha atamaz. Nerede olduğunu unuttun galiba” sözleriyle düşmanca tutum sergilediği suçlamasında bulundu.

Keskinkılıç’ın görevden alınması için imza toplayan öğrenciler, dün öğleden sonra da okul kantininde forum düzenledi. Öğrenciler, Osmanlıca hocası Esra Keskinkılıç’ın istifa etmesi gerektiğini söyledi. Foruma katılan öğrencilerle iddialarını kabul etmeyen bazı öğrenciler arasında kısa süreli itiş kakış yaşandı.

“OLAY TAMAMEN KURGU…”

Keskinkılıç, okul yöneticilerinin eylemden haberdar etmeleri nedeniyle güvenlik gerekçesiyle okula gidemediğini belirtti. Kahkaha olayının hiç yaşanmadığını, hatta olayın geçtiği öne sürülen 28 Ekim günü kendisinin okulda bile olmadığını dile getiren Keskinkılıç; “O gün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarım gün mesai vardı. Benim dersim öğleden sonra olduğu için okula gelmemiştim. Bu öğrenciler benim derslerime girmez, her sene de kalırlar. Derse girip geçmek yerine de böyle ilginç bir yönteme başvurarak, hem dersten hem de hocadan kurtulmanın yolunu arıyorlar. Böyle bir olay yok.” dedi. (Habertürk/ Serkan Akkoç)

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Zazaca ‘Hamlet’ Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde

Bingöl Belediyesi Şehr-i Bingöl Tiyatrosu tarafından Zazaca hazırlanan “Hamlet” oyunu, İstanbullu tiyatro severlerle buluşacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya ...