MHP’nin Prensi: Aday olmayı düşünebilirim

ahmet vefik alp 126

MHP’ye gönül vermiş isimlerden biri de Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp olarak bilinir. Ünlü kentbilimci, şimdilerde partide yaşanan durumları büyük üzüntüyle izlediğini dile getirerek; “Bir an önce beyaz bir sayfa açılıp, dışlanan bütün isimlere adaylık yolu açılmalıdır. Eğer bu gerçekleşirse, genel başkanlık için ben de ortaya çıkabilirim” dedi.

“PARTİDEN İSTİFA ETTİRİLDİM”…

2003 yılında Alparslan Türkeş’in isteğiyle projesini hazırladığı MHP Genel Merkez Binası’nın inşası sırasında bazı divan üyelerinin rahatsız olduğunu dile getiren Prof. Alp; “Özellikle birini rahatsız ettiğim için önce ‘Başbuğ Emaneti’ eserimle ilişkim kesilmek istendi, sonra da partiden istifa ettirildim. Sayın Genel Başkan da sahip çıkmadı, kara listeye alındım. Bu olaylara girmeyeceğim, bilenler biliyor. Ancak çok yakışıksız muamelelere muhatap kalındığımın bilinmesini isterim” şeklinde konuştu.

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNEBİLİRİM”…

Tüzük gereği bugün partiye üye olamadığı için muhtemel bir olağanüstü kurultayda aday olamadığını dile getiren Alp; “Benim gibi yüzlercesi istifa ettirildi, ihraç edildi, gönderildi. Başbuğ’un kader arkadaşları, partinin temel direkleri, zor günlerde taşın altına elini koymuş insanlar parti dışına itildi, küstürüldü. Sayın Genel Başkan tarafından zaman zaman ‘Küskünleri partiye geri davet ediyorum, kapılarımız açıktır’ çağrıları, biat sözü vermiş bir iki kişi dışında samimi değildi. Kendimden biliyorum ve parti bugünkü durumuna geldi. Muhtemel tüzük kongresinde genel başkan adaylığı için bir önceki kurultayda üye olma şartı değiştirilip, dışlananlara da bir şans verilirse, ben de MHP Genel Başkan Adayı olmayı düşünebilirim” açıklamasında bulundu.

Alp

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...