Meslek liseleri ve üniversiteler fuarda buluştu…

Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı (METEF), 65 meslek lisesi ve 5 üniversitenin katılımı ile Pendik Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleştirildi.

İlginç projeler ve ürünlerle kapılarını ziyaretçilere açan fuarda Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Formula 1 aracını sergiledi. Motorlu Taşıtlar Teknolojisi öğretmenleri Harun Turhan ve Cengiz Turan’ın yönetiminde gerçekleştirilen ve dizaynı okula ait olan Formula 1 aracı, baştan aşağı el yapımı olarak üretildi.

İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir’in de katıldığı fuar, büyük ilgi gördü. Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Harun Turhan, aracı yaparken Formula 1 aracından esinlendiklerini, ancak arka süspansiyon sistemini daha da geliştirdiklerini belirterek, “Biz aracı daha ileri düzeye getirdik” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü ve Maltepe Mesleki Okullar Koordinatörü Selami Çiçek ise, proje çalışmalarında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Pendik Sahil Etkinlik Çadırı’nda yer alan fuar, 31 Mayıs 2013 tarihine kadar gezilebilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Görme Engelliler Satranç Turnuvası

Kartal’da Görme Engelliler Satranç Turnuvası Düzenlendi

Kartal Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelliler için özel olarak düzenlenen Görme Engelliler Satranç Turnuvası’na ev ...