Süreyya Paşa Köşkü restore edilecek…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, bir vefa örneği göstererek, ilçeye büyük katkıları olan Süreyya Paşa’nın köşkünün restore edilerek halkın kullanımına açılacağını ifade etti.

Maltepe’de göğüs hastalıkları dalında Türkiye’nin önde gelen hastanelerinden birini kuran ve kurduğu vakıf aracıyla ilçeye büyük hizmetler sunan Süreyya Paşa’nın oturduğu ve bugün harabeye dönen köşk, Maltepe Belediyesi tarafından restore edilecek. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Maltepe’ye çok büyük katkıları olan önemli bir değer Süreyya Paşa’yı, 6 Şubat’taki ölüm yıldönümünde anıp, ona olan vefa borcumuzu Süreyya Paşa Köşkü’nü restore ederek ve Maltepe halkının hizmetine sunarak ödeyeceğiz.”

BAKIMSIZLIKTAN ÇÖKTÜ…

İlmen çiftinin yaşadığı ev, bakımsızlıktan çöktü ve mezbelelik haline geldi. Başkan Ali Kılıç’ın aynı zamanda Süreyyapaşa Vakfı’nın başkanı olduğu ve bu vakfın on binlerce liralık geliri olmasına rağmen köşke sahip çıkılmaması sonucu, söz konusu yer madde bağımlılarının mekanı haline gelmişti.

VATANDAŞLAR, BU AÇIKLAMAYI MEMNUNİYETLE KARŞILADI…

Dönemin belediye başkanı tarafından hiçbir çalışma yapılmayan ve kaderine terk edilen köşkle ilgili bugünkü belediye başkanının restorasyon kararı alması en fazla Maltepelileri sevindirdi. Ali Kılıç’ın bu restorasyonla bir hatayı telafi edeceğini ve Maltepe’ye çok şey kazandıran bir isme olan vefa borcunun ödenmiş olacağını belirten vatandaşlar, Belediye Başkanı’na destek çıktı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...