Mercury ışığının yansımasını yakalayın…

1

Mercury’nin sihirli dünyasında hem gün ışığının, hem de Mercury ışığının yansımasını yakalayın!

İç mekânlarda sarkıt ve armatür olarak da kullanılabilen Mercury, İngiliz tasarımcı Ross Lovegrove’un Artemide için dizayn ettiği en şık tasarımlar olarak Nova Aydınlatma showroomlarında sergilenmeye başladı. Modern bir alüminyum disk altına monte edilmiş yüzen çakıl taşlarını andıran sarkıtlar, parlak yüzeyleri ile ışığı yansıtarak aydınlatma düzeyini iki katına çıkarıyor.

İç mekânlar için dekoratif ve işlevsel…

Biomorfik bir yapıda olan Mercury, doğadan alınan ilhamla oluşmuş kıvrımlı, parlak alüminyum yüzeyi sayesinde her bir sarkıttan sıçrayan ışık huzmelerinin birbirleriyle buluşma şölenini yaşatıyor. Gün boyunca etrafındaki insanların hareketlerini ve doğal ışık dinamiklerini yansıtan bir heykel işlevi gören Mercury, dekoratif yanı yüksek bir aydınlatma tasarımı olarak büyük beğeni topluyor. İç mekânda uygulanan dekoratif ve işlevsel aydınlatmada son derece önemli bir yere sahip olan sarkıtlar, yaşam alanlarının en şık tamamlayıcıları olarak dikkatleri çekiyor.

Boyutları…   

Mercury sarkıt ve armatür modellerinin aydınlatma ünitesi sarkıtlarının uzunluğu 55 cm, eni 110 cm. Mercury Sarkıt modelinin tavandan toplam sarkma yüksekliği ise, maksimum 200 cm’ye kadar çıkabiliyor.

İki adet “QT-DE12 200W R7S” halojen lamba ile kullanılan ve IP20 koruma sınıfında olan ürün; lüks restoran, ofis, hastane, otel ve konut gibi pek çok alanda kullanılabiliyor. Şıklığı ile her ortama parlak taşların büyüsünü taşıyan Mercury, armatür ya da sarkıt alternatifleri ile de farklı boyutlardaki iç mekânlarda rahatlıkla tercih edilebiliyor.

Malzemeler…

Genelinde döküm alüminyum ve parlak krom kullanılan ürünün aydınlatma ünitesi döküm alüminyum. Termoplastik malzemeler ve metalik kaplama enjeksiyonu ile kalıplanmış yansıtıcı birimler ile gözü rahatsız etmeyen, ışık dağılımını homojen ve yumuşak hale getiren dolaylı ışık emisyonu bulunmakta.

Artemide tasarımlarının genel sanatsal tarzıyla birebir uyum içinde olan Mercury Sospensione (sarkıt) ve Mercury Soffito(tavan armatürü) modellerini Nova Aydınlatma’nın Ankara ve İstanbul’daki shovroomlarında bulabilirsiniz.

3

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ataşehir’de çocuklar yazı sanatla geçiriyor

Ataşehir Belediyesi’nin her yıl ücretsiz olarak düzenlediği Yaz Sanat Okulları’nda Ataşehirli çocuklar yaz tatillerini sanatla değerlendiriyor. Sanat atölyelerinde ...